Zrównoważony rozwój BASF

BASF po raz czwarty zaliczono do grupy Global 100″ za wybitne osiągnięcia we wprowadzaniu zasad zrównoważonego rozwoju. Lista obejmuje sto firm odnoszących największe sukcesy pod względem ochrony środowiska, odpowiedzialności społecznej oraz ładu korporacyjnego, a tym samym najlepiej na świecie realizujących założenia zrównoważonego rozwoju.”

Lista jest ogłaszana raz w roku w ramach światowego szczytu ekonomicznego w Davos i jest publikowana między innymi przez magazyn Forbes. Grupa Global 100 jest wybierana spośród 1800 firm działających na arenie międzynarodowej. Innovest wyróżnił w przypadku firmy BASF odpowiedzialne działania w obszarze ochrony środowiska, rozwój zrównoważonych produktów, a także opracowaną przez BASF metodę analizy wydajności ekologicznej, dzięki której przedsiębiorstwo porównuje na życzenie klientów koszty produktów i ich przyjazność dla środowiska. Firma Innovest podkreśliła dodatkowo

Również w Europie uznano po raz drugi z rzędu uznano firmęBASF za najbardziej zrównowazone przedsiębiorstwo. W rankingu Good Company Ranking” oceniono 90 największych firm europejskich notowanych w indeksie Dax lub Stoxx w kategoriach środowisko, pracownicy, społeczeństwo oraz wyniki gospodarcze. We wszystkich czterech kategoriach BASF wypadł bardzo dobrze. Ranking przeprowadza raz na dwa lata Manager Magazin oraz firma doradcza Kirchhoff Consult. BASF, jako dotychczas jedyna firma, po raz drugi zajął pierwszą pozycję.