Znamy już „Serwis na medal”

Konkurs zorganizowany przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych „Serwis na Medal” został rozstrzygnięty. Najlepszym okazał się być Agroserwis z Nowej Wsi (woj. warmińsko-mazurskie, pow. elbląski).

Czwarta edycja konkursu organizowanego przez PIGMiUR dobiegła końca. Na początku lipca komisja konkursowa ruszyła w Polskę wizytując finalistów konkursu. Łącznie komisja pokonała ponad 2000 km, docierając w odległe regiony kraju. Podczas wizytacji dokonano oceny serwisów w kilku obszarach działalności, m.in.:

  • organizacja zakładu,
  • wyposażenie, wygląd i estetyka,
  • profesjonalizm pracowników i jakość obsługi klienta,
  • współpraca ze szkołami zawodowymi,
  • dbałość o warunki bhp i p.poż. i ochrona środowiska,
  • zamierzenia inwestycyjne,
  • cele i misja społeczna firmy
  • wiedza i umiejętności pracowników (sprawdzana w teście kompetencji).

Po wizytacji i ocenie, wyłoniono zwycięzców. Pierwsze miejsce zajął Agroserwis Sp.z o.o. z Nowej Wsi (woj. warmińsko-mazurskie, pow. elbląski), zaraz za nim uplasowało się PHU Perkoz Sp.z o.o. z Brodnicy (woj. kujawsko-pomorskie, pow. brodnicki), a jako ostatni na podium jest PRIMATOR Henryk Kraszewski z miejscowości Czyżew (woj. podlaskie, pow. wysokomazowiecki).
Jak podkreślają organizatorzy, na przestrzeni tych czterech edycji konkursowych można zauważyć, że zdecydowanie wzrasta poziom zakładów serwisowych zarówno pod względem bazy i wyposażenia, ale również kompetencji pracowników. Dużą wagę przykłada się do systematycznego szkolenia personelu, pozostając otwartym na ciągłe zmiany rynkowe. Ważnym czynnikiem wizerunku firmy jest estetyka bazy i warunki przyjęcia klientów. Tu również obserwujemy stałą poprawę sytuacji. Cieszy fakt wzrostu dbałości firm o warunki bhp i p. pożarowe oraz ochronę środowiska. Rozwiązano między innymi problem zagospodarowania zużytych olejów, inwestując w instalacje spalania i ogrzewania hal.
Oficjalne wręczenie nagród odbędzie się w piątek 18 września 2015 roku o godz. 11:30 podczas wystawy AGRO SHOW w Bednarach. Zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne: 15 tys. zł za pierwsze miejsce, 10 tys. zł za drugie i 5 tys. zł za trzecie miejsce.
Renata Struzik, źródło: PIGMiUR