fbpx
Strona głównaWiadomościZielone Agro Show tym razem w Wielkopolsce

Zielone Agro Show tym razem w Wielkopolsce

Zielone Agro Show jest jedyną w Polsce wystawą poświęconą wyłącznie nowoczesnej technice i technologii produkcji wysokiej jakości pasz objętościowych dla bydła. W ubiegłorocznej edycji ekspozycje ponad 150 wystawców z kraju i zagranicy obejrzało prawie 25 tysięcy rolników – przede wszystkim hodowców bydła. Tegoroczna impreza odbędzie się 23 – 24 maja w m. Kąkolewo, w gm. Grodzisk Wielkopolski.

Od lat największym zainteresowaniem zwiedzających cieszą się dynamiczne pokazy sprawności maszyn na polu.

W tym roku Organizator planuje nową formułę pokazów. Przede wszystkim nie będą prezentowane przetrząsacze, przetrząsaczo-zgrabiarki i zgrabiarki. Pokaz tych maszyn zabiera znaczną ilość czasu, a jednocześnie nie jest widowiskowy. Organizator pragnie więc pokazać maszyny najbardziej dynamiczne w ruchu, czyli kosiarki oraz maszyny newralgiczne w każdej technologii zbioru zielonek, czyli prasy, owijarki bel, praso-owijarki, przyczepy zbierające i sieczkarnie polowe. Planowane jest także wprowadzenie elementów współzawodnictwa, np. sprasowanie beli o największej gęstości. Taki kosiarkowy show” planowany jest w Kąkolewie. Obydwa pokazy maszyn zostaną poprzedzone ich prezentacją przed publicznością.

Uzupełnieniem wystawy są seminaria tematyczne oraz konkurs dla uczniów szkół rolniczych, w którym młodzież ma okazję sprawdzić swoje zdobyte w czasie nauki wiadomości i praktyczne umiejętności.

Tradycyjnie wstęp oraz parkingi są bezpłatne. Dodatkowo każdy zwiedzający przy wejściu otrzyma bezpłatnie Katalog Wystawy. Jak co roku Izbadofinansowujeprzejazd grup organizowanych przez mleczarnie, ośrodki doradztwa rolniczego, urzędy gminy, izby rolnicze oraz szkoły.

Wystawa odbędzie się 23 – 24 maja 2009 r. w m. Kąkolewo, w gm. Grodzisk Wlkp., woj. wielkopolskie. Zespół WRP zaprasza w imieniu organizatora.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.