ZIELONE AGRO SHOW 2010

IX edycja międzynarodowej wystawy rolniczej ZIELONE AGRO SHOW odbyła się w dniach 22-23 maja br. po raz drugi w Kąkolewie, gmina Grodzisk Wielkopolski. W tegorocznej wystawie wzięło udział 130 wystawców, którzy prezentowali swoje produkty na 15 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni ekspozycyjnej.

Całkowita powierzchnia wystawy, łącznie z polami pokazowymi to 35 ha. Wystawę odwiedziło około 20 tysięcy zwiedzających. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy pracy maszyn. Obejrzało je prawie 7 tysięcy osób. Po raz pierwszy na wystawie można było zobaczyć pokaz bydła hodowlanego.
W tym roku po raz pierwszy rolnicy mogli zobaczyć pokaz jałówek z najlepszych obór w województwie wielkopolskim. Były to w większości jałówki rolników indywidualnych, za wyjątkiem dwóch sztuk, które prezentowało przedsiębiorstwo z Szamotuł. Zainteresowanie było spore.
Na wystawie odbyły się także seminaria prowadzone przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Prelekcje dotyczyły wdrażanych programów na 2010 rok, tworzenia i rozwoju mikroprzedsiębiorstw, modernizacji gospodarstw rolnych oraz premii dla młodych rolników. Zainteresowanie rolników było duże.
Od dwóch lat pokazy pracy maszyn na wystawie ZIELONE AGRO SHOW mają nową formułę. Z prezentacji wycofane zostały te maszyny, które były mało widowiskowe, czyli przetrząsacze i zgrabiarki.
W pokazach wzięło udział około 50 zestawów. W tym roku przewagę stanowiły maszyny zbierające nad kosiarkami. Zwiedzający mogli obejrzeć 32 maszyny zbierające oraz 18 kosiarek o szerokości od 2,1 do 9,1 metra. Te największe maszyny cieszyły się największym zainteresowaniem wśród rolników. Podczas tegorocznej wystawy prezentowano dużą liczbę, bo aż 19 pras zwijających stało- i zmiennokomorowych, a oprócz tego, 3 praso-owijarki, 6 przyczep zbierających, 2 sieczkarnie i 2 owijarki do bel.

PIGMiUR DLA POWODZIAN
Zarząd Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych zdecydował, że na rzecz powodzian przekaże kwotę 30 tysięcy złotych uzyskaną z organizacji wystawy ZIELONE AGRO SHOW 2010.
Ponadto zwiedzający mieli okazję dołożyć swoją cegiełkę dla powodzian wpłacając zadeklarowaną przez siebie kwotę za katalog wystawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności