ZETOR w Iraku

Od zeszłorocznego udanego wejścia na rynek iracki, ZETOR TRACTORS a.s. sukcesywnie zwiększa swoją obecność na tym rynku. Jego kontrakt na dostarczenie 1500 szt. ciągników rocznie w latach 2011 – 2013 jest już w bardzo zaawansowanym stadium. W 2011 ZETOR dostarczył do irackiej sieci dealerskiej 70 ciągników ZETOR Antar, zgodnie z zamówieniami.

Specjalny atmosferyczny silnik sprawia, że ten model szczególnie nadaje się do ciężkich i pylastych warunków irackiej pustyni. Dodatkowo, 8 ciągników Forterra i 4 ciągniki Proxima zostały wysłane do Iraku dla celów testowych. W tym roku ZETOR planuje sprzedać przynajmniej 200 ciągników więcej, z których 120 (Antarów) zostało wyeksportowanych w styczniu.

Rynek iracki jest dla nas kluczowy, szczególnie ze względu na historyczne korzenie wzajemnej współpracy. Marka ZETOR cieszy się tu dobrą reputacją. Zasadniczo, iraccy partnerzy postrzegają ją jako jedną ze swoich. To czyni nasze cele jeszcze bardziej realistyczne. W ubiegłym roku udało nam się wejść w partnerstwo z silną finansowo firmą aktywną na kilku rynkach Bliskiego Wschodu. Jest to kluczowy czynnik dla sukcesu jeżeli chce się robić interesy w Iraku“, mówi Yaman Yalcin Dyrektor Handlowy ZETOR TRACTORS a.s.

Negocjacje z Irakijczykami mają swoją specyfikę. Kluczowe znaczenie ma bezpośrednia komunikacja. Serdeczne stosunki handlowe I wzajemne poszanowanie umów są naszą gwarancją etycznego I efektywnego biznesu. Nasza zdolność do oferowania rozwiązań dostosowanych do potrzeb wymagających warunków klimatycznych i irackiego środowiska również przyczyniła się do naszego sukcesu“, naświetla przesłanki umowy Pan David Pipal – przedstawiciel ZETORa w negocjacjach.

W 2011 r. iracki kontrakt stanowił prawie 2% rocznej sprzedaży ZETOR TRACTORS a.s.. Jednakże w 2012 r. powinien nastąpić wzrost do 7%, czyniąc Irak jednym z 10 największych rynków , na których sprzedawane są produkty ZETORa.

Mamy nadzieję, że inwestycja będzie kontynuowana w cywilnych projektach w rolnictwie, gdzie możemy zaoferować państwu irackiemu nasze efektywne i sprawdzone technologie ZETOR“, dodaje Pipal, który jest odpowiedzialny za nowe możliwości rynkowe w ZETORze. “Dlatego z zadowoleniem przyjmujemy dalsze wsparcie z czeskiego rządu – tak jak w ubiegłym roku, kiedy umowy zostały podpisane w przyjaznej atmosferze po spotkaniu Premierów obu krajów w Bagdadzie“.

Nasze zdolności produkcyjne zostały dostosowane do spełnienia warunków umowy. Ten krok miał wtórny pozytywny efekt na poziom zatrudnienia w firmie ZETOR. Łącznie powstało 25 nowych miejsc pracy wyłącznie na potrzeby produkcji ciągników dla Iraku.. Wzrost popytu będzie również odczuwalny u naszych dostawców“, dodaje Marian Lipovsky, Dyrektor Produkcji.

W 2011 roku ZETOR TRACTORS a.s. poszerzył swoją działalność o kolejne rynki, szczególnie w Afryce (Algieria, RPA, Sudan i Ghana) i w Azji (Gruzja). Wstępne działania w kierunku współpracy zostały podjęte na Kubie. Przedstawicieli ZETOR TRACTORS a.s. czekają również ważne negocjacje na Ukrainie i w Rosji, gdzie firma planuje sprzedaż ciągników o najniższej mocy począwszy od 50 KM.

Historia marki ZETOR w Iraku
Iracki rynek był szczególnie ważny dla marki ZETOR przez wiele lat. W 1970 roku w Iskanderyiah około 40 km na południowy-zachód od Bagdadu zbudowano fabrykę ciągników ZETOR. Do roku 1990 zmontowano tam ponad 80000 ciągników. Fabryka została zniszczona podczas Wojny w Zatoce Perskiej. Mimo że najmłodszy ciągnik zmontowany w Iraku ma ponad 20 lat, kraj wciąż posiada ponad 20 000 sprawnych pojazdów. Nie jest więc zaskoczeniem, że legendarny ZETOR to w dzisiejszym Iraku symbol jakości.

W styczniu 2011 r. ZETOR TRACTORS a.s. wznowił współpracę ze swoimi irackimi partnerami przez zawarcie umowy na dostawę 52 ciągników Antar, Proxima i Forterra. W czerwcu 2011 w trakcie wizyty Premiera Czech Petra Necasa i jego delegacji, w skład której weszli również przedstawiciele ZETOR TRACTORS a.s., podpisane zostało memorandum. Wyłączny iracki importer podpisał umowę z irackim Ministerstwem Przemysłu i Minerałów na dostawę 1500 sztuk ciągników w latach 2011 – 2013.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności