Zawieszane przetrząsacze karuzelowe GF seria 102

Kolejną nowością, przygotowana przez firmę KUHN na targi Polagra-Premiery, będą trzy modele przetrząsaczy karuzelowych GF seria 102. Oferta przeznaczona jest dla rolników szukających nowoczesnych i niezawodnych rozwiązań w niższej cenie.

Trzy nowe modele zawieszanych na trójpunktowym układzie zawieszenia przetrząsaczy GF 422, GF 502 i GF 642 o szerokościach roboczych 4,20 m (4 karuzele), 5,00 m (4 karuzele) i 6,40 m (6 karuzeli) są odpowiedzią na oczekiwania rolników. Napęd karuzel jest przenoszony przez system DIGIDRIVE® doskonale znany ze swojej niezawodności i minimalnych wymagań obsługowych. Dużą zaleta systemu jest też możliwość składania maszyny do bardzo małych wymiarów transportowych i magazynowych.

Przetrząsacze GF serii 102 mogą pracować w skośnym ustawieniu względem ciągnika umożliwiającym przetrząsanie pokosu na skraju łąki, bez ryzyka wyrzucania roślin np. na drogę. Ustawienie w pozycję skośna odbywa się poprzez manualną zmianę kąta pracy kół.

Karuzele są wyposażone w zęby typu pro”: podwójne zęby o różnej długości z 4 zwojami o dużej średnicy zapewniające dokładne podbieranie roślin. Model GF 642 dodatkowo został wyposażony w poprzeczny stabilizator zapobiegający znoszeniu maszyny na boki podczas pracy na pochyłościach lub nierównym terenie.

Podczas hydraulicznego składania zewnętrznych ramion, maszyna jest automatycznie wyśrodkowywana względem ciągnika, co zwiększa komfort obsługi i zapewnia bezpieczny transport.

Przetrząsacze GF serii 102 posiadają szeroki wybór wyposażenia dodatkowego, między innymi przekładnię redukcyjną DUPLEX, przednie koło podporowe do pracy na pochyłościach (GF 642), osłony kół, osłony zapobiegające owijaniu roślin na zębach, amortyzator głowicy (GF 422 i GF 502).