Zaproszenie: DNI POLA Grubno 2010

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie – Oddział w Przysieku, Zespół Szkół – Centrum Kształcenia Praktycznego w Grubnie, Agro-Sieć” Chełmno i Starostwo Powiatowe w Chełmnie zapraszają w dniach 19-20 czerwca na Kujawsko-Pomorskie DNI POLA. Jak co roku, odbędą się one w Grubnie koło Chełmna, na terenie Zakładu Rolnego Janiny Madej.”

DNI POLA w Grubnie mają już kilkunastoletnią tradycję. Specyfiką tej imprezy jest kolekcja odmian roślin uprawnych w trakcie wegetacji. W tym roku obejmuje ona około 250 odmian: zbóż ozimych i jarych (100), rzepaku (50), kukurydzy (60), ziemniaków, strączkowych, roślin poplonowych i energetycznych.

Na poletkach odmianowych prezentowane są różnorodne programy ochrony roślin oraz programy nawozowe, w tym działanie nawozów dolistnych. Podczas DNI POLA na kolekcji odmian w godz. 10-17 będą czekali na rolników przedstawiciele firm hodowlanych i nasiennych oraz producentów środków ochrony roślin i nawozów, udzielając bezpłatnych konsultacji.

Poletka pozostaną oznakowane aż do zbiorów i w tym czasie kolekcja odmianowa w Grubnie jest dostępna dla zwiedzających. Umożliwia to prowadzenie do końca okresu wegetacji porównawczej oceny morfologicznej i stopnia porażenia przez agrofagi odmian wysianych w tym samym terminie i na jednakowych stanowiskach.

DNI POLA to także: wystawa rolnicza (ciągniki i maszyny, budownictwo inwentarskie, środki produkcji dla rolnictwa), pokazy pracy maszyn (o godz. 13), kiermasze oraz bogaty program konsultacji dla mieszkańców wsi.

Uroczyste otwarcie DNI POLA nastąpi 19 czerwca o godz. 11.00.

Producentów, importerów, firmy handlowe związane z rolnictwem organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w DNIACH POLA (regulamin i karty uczestnictwa dostępne na stronie www.kpodr.pl). Natomiast rolników, uczniów i nauczycieli szkół rolniczych oraz wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszają do zwiedzania kolekcji odmian i wystawy rolniczej oraz skorzystania z konsultacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności