Wybierz plakat na Dzień Europy!

Do końca stycznia trwa internetowe głosowanie na najlepszy plakat promujący obchody Dnia Europy 2010. Spośród 1703 nadesłanych prac międzynarodowe jury wybrało dziesięć najlepszych, w tym plakat z Polski. Teraz głos należy do internautów – to oni wyłonią zwycięzcę, którego praca będzie promować tegoroczny Dzień Europy.

Dynamiczny, różnorodny, jednoczący idziałający na wyobraźnię – taki ma być plakat, który w 2010 roku zachęci mieszkańców Unii Europejskiej do uczestniczenia 9 maja w obchodach Dnia Europy.
Konkurs został zorganizowany przez Komisję Europejską – Dyrekcje Generalną ds. Komunikacji Społecznej i był skierowany do młodych ludzi interesujących się grafiką. Prace miały odzwierciedlać hasło I <3 Europe", jednak umieszczenie tych czy jakichkolwiek innych słów na plakacie nie było warunkiem koniecznym zakwalifikowania się do konkursu. Interpretacja tematu była absolutnie dowolna.
Na tegoroczną edycję konkursu nadesłano ponad 1700 prac, z których profesjonalni jurorzy wybrali dziesięć najlepszych. Wśród nich znalazł się plakat Polki Marii Mileńko z Poznania.
Jednak ostatecznego wyboru zwycięzcy mają dokonać internauci. Każdy z głosujących może przyznać do 10 punktów dowolnej liczbie wybranych przez siebie plakatów. Konkurs kończy się 31 stycznia. Wszyscy zainteresowani mogą dołączyć do grupy na portalu Facebook i regularnie otrzymywać informacje o wynikach swojego faworyta.
Najlepszy plakat na Dzień Europy 2010 zostanie wydany w tysiącach egzemplarzy we wszystkich językach Unii Europejskiej i wystawiony w całej UE w maju 2010 r., natomiast jego autor otrzyma nagrodę w wysokości 2000 euro.
Ponadto zdobywcy pierwszych trzech miejsc zostaną zaproszeni do Brukseli na ceremonię rozdania nagród oraz uroczystą inauguracjęotwarcia Dnia Europy. Dla zdobywców drugiego i trzeciego miejsca również przewidziano nagrody pieniężne – po tysiąc euro.
Informacje o tegorocznej edycji konkursu “Zaprojektuj plakat na Dzień Europy 2010” dostępne na http://www.designeurope2010.eu/index.php