fbpx
Strona głównaFirmy i produktyWipasz jest nasz! Już od 15 lat!

Wipasz jest nasz! Już od 15 lat!

15 lat minęło jak jeden dzień – stwierdził Józef Wiśniewski, prezes zarządu spółki podczas uroczystych obchodów 15-lecia Wipaszu. – Firma z niewielkiego, lokalnego przedsiębiorstwa urosła do korporacji o zasięgu ogólnopolskim. Jest znana także w Europie.”

Wipasz należy do grona największych i najnowocześniejszych polskich producentów pasz dla drobiu, trzody i bydła. Firma powstała w 1994 r., zaczynając od małej, lokalnej mieszalni pasz pod Olsztynem. Teraz, oprócz zmodernizowanej wytwórni w Wadągu k/Olsztyna, produkuje pasze w nowoczesnych obiektach w Morągu, Krośnie k/Pasłęka, Międzyrzecu Podlaskim oraz w Kole.

Wytwórnia dostarcza hodowcom pasze pełnoporcjowe i koncentraty, dystrybuowane luzem i w workach. Do produkcji pasz wykorzystywane jest zboże pochodzące z kontraktacji od polskich producentów, przechowywane w trzech własnych elewatorach, o łącznej pojemności ponad 100 tys. ton zboża. Kilkudziesięciu ekonomistów, lekarzy weterynarii i zootechników stale służy pomocą merytoryczną każdemu hodowcy. Eksperci przekazują najnowszą wiedzę z zakresu żywienia i hodowli zwierząt, podpowiadają jak zwiększyć efektywność ekonomiczną gospodarstwa, szybko reagują w przypadku problemów zdrowotnych stada.

Naszym najważniejszym celem działania jest zawsze dobro hodowcy, tak, by każdy z nich mógł powiedzieć: Wipasz jest nasz!” – dodał prezes Józef Wiśniewski.

8 maja 2009 r. na pikniku zorganizowanym z okazji jubileuszu, w Krośnie koło Pasłęka świętowało około 3 tys. hodowców, pracowników i przyjaciół firmy. Wśród wielu atrakcji był występ Roberta Janowskiego oraz pokaz sztucznych ogni.
Fotoreportaż na www.wipasz.com.pl

E.G./WRP
na podst. WIPASZ

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.