Wielozadaniowy Rhino 700 w gospodarstwie

Bardzo mocny silnik i ogromne możliwości jazdy w trudnym terenie. To dlatego Yamaha Rhino jest idealnym rozwiązaniem dla gospodarstw rolnych, sadowniczych oraz specjalistycznych.

Duża moc
Yamaha Rhino to dwumiejscowy czterokołowiec z wygodnymi fotelami zabezpieczonymi klatką, doskonały do prac prowadzonych w rolnictwie, sadownictwie, czy gospodarstwach specjalistycznych. Wyglądem przypomina auto. Zalety tych czterokołowców doceniło już wielu klientów, którzy kupują te pojazdy nie tylko do zabawy, ale i do pracy.
Rhino 700 ma pod maską 4-suwowy, jednocylindrowy silnik Yamaha o pojemności 686 cm3 i mocy przekraczającej 40 KM. Duża moc pozwala na swobodne transportowanie na skrzyni ładunkowej przedmiotów o dość dużych gabarytach i wadze aż do 181 kg. Do tego otwierana klapa zapewnia łatwy dostęp do przewożonego materiału. Dzięki temu Rhino może być wykorzystany do ciężkiej
i specjalistycznej pracy w gospodarstwach rolnych.

Komfort jazdy w każdym terenie
Układ przeniesienia napędu w Rhino pozwala na łatwe i szybkie przełączanie poszczególnych trybów jazdy (2WD/4WD). Podczas jazdy po drodze możemy więc używać tylko napędu na jedną oś, a po wjechaniu w trudny teren szybko przełączyć się na napęd na obie osie. Po załączeniu blokady dyferencjału Rhino staje się właściwie pojazdem nie do zatrzymania. Komfort jazdy zapewniają m.in. wygodne siedzenia.
Rhino świetnie sobie radzi w trudnych warunkach. Przejazdy po mokrym polu, ściętych pniach, w grząskim czy nachylonym terenie nie stanowią dla niego większego problemu. Rhino zarówno z przodu, jak i z tyłu jest wyposażony w niezależny, dwuramienny układ zawieszenia z możliwością regulacji w 5 pozycjach. Pracują tu także wydajne podwójne hydrauliczne tarczowe hamulce.
Jego wymiary pozwalają na wjazd do budynków gospodarskich, przechowalni, chłodni i łatwe manewrowanie w ciasnej zabudowie, w miejscach trudno dostępnych dla konwencjonalnych ciągników. Może też dowieść niezbędne narzędzia w każde miejsce, nawet takie, gdzie nie dojedzie żaden samochód terenowy. Ma to duże znaczenie np. podczas dokonywania oględzin pól.
To, co szczególnie sprzyjająca stosowaniu czerokołowców Yamaha w rolnictwie to niskociśnieniowe opony. Zaledwie 0,25 bara – tyle powierza mają w kołach te pojazdy. Dzięki temu po pierwsze żadne błoto nie jest im straszne, a po drugie, nie zostawiają kolein i nie niszczą gleby.

Bezpieczny mikrociągnik lub samochód
Rhino firmy Yamaha jest dostępny z homologacją europejską na ciągnik rolniczy lub pojazd samochodowy. Do jego prowadzenia wystarczy prawo jazdy kategorii B lub T (zależnie od sposobu rejestracji i eksploatacji). Producent zadbał też o kwestie bezpieczeństwa wyposażając pojazd w solidne drzwi zatrzymujące błoto lub wodę stalową podłogę z zaczepem oraz regulowane pasy bezpieczeństwa.

Duży wybór osprzętu
Czterokołowiec Rhino zwiększa swoją funkcjonalność dzięki szerokiej gamie dostępnego osprzętu. Oprócz uniwersalnych przyczep np. do przewozu materiału lub narzędzi, w ofercie marki TechLander znajdują się opryskiwacze o pojemności zbiornika 70 i 400 l, kosiarki, zamiatarki i inne maszyny mogące przydać się w gospodarstwie.
Co ważne, zakup mikrociągnika Rhino w zestawie z osprzętem lub bez niego na cele rolnicze możemy sfinansować z dotacji unijnych.

DANE TECHNICZNE

silnik – Rhino 700

Typ silnika:

jednocylindrowy, chłodzony cieczą, 4-suwowy, SOHC z 4 zaworami

Pojemność skokowa:

686 cm3

Układ paliwowy:

układ elektronicznego wtrysku paliwa

Układ zapłonu:

TCI

Układ rozrusznika:

elektryczny

Skrzynia biegów:

Ultramatic® z paskiem klinowym

Układ przeniesienia napędu:

On-Command® 2WD/4WD/z blokowanym dyferencjałem

Napęd końcowy:

wał

podwozie – RHINO 700

Układ przedniego zawieszenia:

niezależne, podwójne, dwuramienne, 5 pozycji ustawień, skok 185 mm

Układ tylnego zawieszenia:

niezależne, podwójne, dwuramienne, 5 pozycji ustawień, skok 185 mm

Hamulec przedni:

podwójne, hydrauliczne tarczowe

Hamulec tylny:

podwójne, hydrauliczne tarczowe

Ogumienie przednie:

AT 25 x 8-12

Ogumienie tylne:

AT 25 x 10-12

WYMIARY – Grizzly 7000

Długość:

2885 mm

Szerokość:

1385 mm

Wysokość:

1853 mm

Rozstaw osi:

1910 mm

Minimalny prześwit:

280 mm

Pojemność zbiornika paliwa:

30 litrów

obciazenie – RHINO 700

Bagażnik:

181 kg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności