fbpx
Strona głównaFirmy i produktyValtra: Nowa kabina z szybą panoramiczną

Valtra: Nowa kabina z szybą panoramiczną

Valtra zaprezentowała nową kabinę SVC (ang. skrót Side Visibility Cab), o udoskonalonej bocznej widoczności, na tegorocznych targach SIMA w Paryżu. Kabina SVC jest wyposażona w okno bez słupka po prawej stronie i opcję wyjątkowo cienkich błotników, które jeszcze bardziej poprawiają widoczność. N

Wycieraczka zamontowana na bocznej szybie zapewnia dobrą widoczność nawet w deszczowych warunkach. Klienci wykorzystujący ciągnik w warunkach miejskich docenią zwłaszcza poliwęglanowe boczne i tylne szyby, które chronią kierowcę przed spadającymi kamieniami i gruzem. Połączenie cech SVC z kabiną leśną dało kabinę SVC360 o niezrównanej widoczności na boki, do tyłu i do góry. Widoczność do tyłu jest szczególnie ważna w pracach leśnych i przy ścinaniu wysokich żywopłotów wzdłuż drogi.

Kabina SVC została zaprojektowana na potrzeby klientów zajmujących się konserwacją dróg. O zaletach nowej kabiny można się przekonać zwłaszcza przy konserwacji drogi i pobocza. Jednak kabina SVC jest równie idealna dla wielu innych czynności. Na przykład przy jeździe wewnątrz budynków podczas karmienia zwierząt lub rozrzucania podściółki w oborach, widoczność na dół i na boki jest niezbędna. Kabina SVC jest również użyteczna przy pracy w lesie i na polu, w przypadku, gdy wymagane są doskonała widoczność na boki i ochrona kierowcy.

Kabiny z pięcioma słupkami są tradycyjnie wykorzystywane we Francji, na przykład w ciągnikach Valtra 6000. Nowa kabina SVC trafi teraz na inne rynki Valtra. Kabinę SVC można połączyć z innymi tradycyjnymi elementami wyposażenia producenta, zaprojektowanymi do różnych prac, takich jak żółty czy pomarańczowy lakier, montowane fabrycznie przemysłowe opony, ładowacz czołowy, przedni podnośnik, przyciski sterujące układu jazdy tyłem TwinTrac i pneumatyczne zawieszenie przedniej osi.

Kabina SVC będzie dostępna dla wszystkich modeli HiTech serii N od N82 do N141. Produkcja kabiny SVC ruszy w zakładach Suolahti latem 2009 r. Więcej na: www.valtra.com

Opr. Wrp.pl
Źródło: Valtra

Informacje o firmie:
Valtra jest czołowym producentem ciągników w krajach skandynawskich i drugą pod względem popularności marką w Ameryce Łacińskiej. W 2008 roku całkowita produkcja w Finlandii i Brazylii wyniosła 25 000 ciągników. Valtra jest ogólnoświatową marką Korporacji AGCO.

AGCO
AGCO (NYSE: AG) powstała w 1990 i oferuje pełną linię produktów, w tym ciągniki, kombajny, narzędzia do siana, zraszacze, sieczkarnie, i inne narzędzia rolnicze oraz ich częsci zamienne. Produkty rolnicze AGCO są sprzedawane pod markami Challenger®, Fendt®, Massey Ferguson® i Valtra®. Są dystrybuowane przez ponad 3 000 niezależnych dealerów i dystrybutorów w ponad 140 państwach świata. AGCO zapewnia finansowanie zakupów indywidualnych poprzez AGCO Finance. AGCO ma siedzibę w Duluth w stanie Georgia, USA. W 2008 roku AGCO mogła się pochwalić sprzedażą netto w wysokości 8,4 miliardów dolarów. Zapraszamy na naszą stronę www.agcocorp.com

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.