Uniwersalny kultywator ze sprężystymi zębami

Firma Kuhn w tym roku na wystawie Agro Show w Bednarach (23–26 września) pokaże nowy kultywator przeznaczony do przedsiewnego przygotowania gleby z dużym potencjałem pod względem wydajności roboczej – Prolander 6000 i 7500.

PROLANDER – pierwszy tego typu kultywator w ofercie KUHN może być wykorzystany do różnych zadań, począwszy od płytkiej uprawy ścierniska (drugi przejazd) do przedsiewnego przygotowania gleby.

Jego wszechstronność wiąże się z zastosowaniem sprężystych S-zębów o wymiarach 70×12 mm, które mogą być wyposażone w dłuta 60 mm lub gęsiostopy 180 mm. Przednia włóka wyrównuje zaoraną glebę bezpośrednio przed zębami.

Kultywator PROLANDER to:

  • płynna praca w warunkach dużej ilości resztek pożniwnych przy uprawie ścierniska i podczas przedsiewnego przygotowania podłoża. PROLANDER z zębami pracującymi co 15.5 cm, rozmieszczonymi w 5 rzędach to obecnie jedyny kultywator na rynku z takim prześwitem. Maszyna nie zapycha się i zapewnia dokładne przygotowanie gleby na całej szerokości roboczej,
  • oszczędność czasu i szybkie dostosowanie do warunków roboczych. PROLANDER to jedyny kultywator w swojej kategorii, który oferuje płynną, hydrauliczną regulację głębokości roboczej z kabiny ciągnika. Ta innowacja przekłada się bezpośrednio na komfort pracy operatora oraz na lepsze wykorzystanie czasu na polu,
  • możliwość wyboru wału odpowiedniego do uzyskania oczekiwanego efektu uprawy. Podwójny wał z pierścieniami o profilu „U”, o średnicy 600 mm wszechstronne narzędzie sprawdzające się w różnych warunkach glebowych. Pierścienie o profilu „U” rozmieszczone co 12.9 cm doskonale zagęszczają glebę, wykorzystując efekt kontaktu gleba-gleba. Pierścienie ulegają samooczyszczaniu i są całkowicie odporne na zapychanie resztkami pożniwnymi.

Podwójny wał rurowy o średnicy 400/320 mm oraz znajdujący się za nim zagarniacz zapewniają optymalny efekt kruszenia nawet bardzo ciężkiej gleby. Wał jest szczególnie dostosowany do zabiegów przedsiewnych.

Źródło: KUHN