Unia zawalczy z bezrobociem polskich rolników

Do 2013 roku Unia Europejska przeznaczy 8,1 mld zł na szkolenia dla bezrobotnych mieszkańców polskich wsi, jak podaje Dziennik Gazeta Prawna. Ma to zwiększyć ich konkurencyjność na rynku pracy.

Do 15 lipca na specjalne kursy podnoszące kwalifikacje mogą się zapisywać rolnicy z sześciu powiatów województwa śląskiego o najwyższym wskaźniku bezrobocia. Na liście znalazły się powiat będziński, zawierciański, częstochowski, myszkowski, kłobudzki i lubliniecki. Organizowane dla nich będą m.in. zajęcia przyuczające do zawodu handlowca, agenta ubezpieczeniowego czy kierowcy samochodów ciężarowych. Dużym zainteresowaniem cieszą się kursy informujące, jak założyć i prowadzić gospodarstwo agroturystyczne.
Rolnicy zapisują się też na zajęcia z języka angielskiego i obsługi komputera. Celem kursów jest zmniejszenie biedy i bezrobocia na wsi. Większość mieszkańców nie ma szans na pracę poza rolnictwem, w miastach, bo nie ma żadnych kwalifikacji. Skazani są na głodowe dochody z małych, zwykle nierentownych gospodarstw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności