Tydzień z Praską Giełdą Spożywczą

Na przełomie września i października Praska Giełda Spożywcza obchodzi osiemnastą rocznicę swego powstania. Z tej okazji, w dniach od 5 do 9 października br. odbędzie się kolejny Tydzień z Praską Giełdą Spożywczą”.”

Podczas Tygodnia, na mieszkańców stołecznej aglomeracji czekają degustacje produktów, kiermasze i konkursy. Dla dokonujących zakupów na Praskiej Giełdzie Spożywczej przewidziane są dni rabatowe i upominki za dokonane zakupy.

Kupcy mogą wziąć udział także w plebiscycie o laur Hurtownia Przyjazna Klientowi”. Głosowanie na wybraną hurtownię trwa do 15 września. Dla głosujących w plebiscycie i wybranych w losowaniu oczekuje 10 atrakcyjnych nagród.

Przyznane zostaną po raz drugi statuetki “Solidny Partner Praskiej Giełdy Spożywczej” – które będą wręczone kupcom, instytucjom i firmom szczególnie zasłużonym dla rozwoju Praskiej Giełdy. W tym roku do grona nagrodzonych dołączą dostawcy towarów współpracujący z hurtowniami na PGS. W pierwszej, ubiegłorocznej edycji, przyznano osiem statuetek. Wśród laureatów znaleźli się: Urząd Miasta w Ząbkach, Rozgłośnia Regionalna Radio Dla Ciebie oraz Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi w Laskach pod Warszawą.

Giełda od lat przygotowuje jakąś atrakcję dla dzieci i młodzieży. W ubiegłym roku był to konkurs “Malujemy to, co jemy” obecnie zaś trwa konkurs “Barwy Jesieni”. Odbywa się on pod patronatem burmistrza miasta Ząbki, ma charakter otwarty i jest skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Prace na konkurs można składać do 30 września. Laureaci otrzymają wartościowe nagrody, a najlepsze prace będą prezentowane podczas specjalnie zorganizowanej wystawy.

W ramach “Dnia z Makaronem”, firma “Makarony Polskie” przygotuje degustację swoich produktów. Do skosztowania dań gotowych własnej produkcji zaprosi także firma “Stoczek”.

“Makarony Polskie” współorganizują happening artystyczny “Świat z Makaronu”, podczas którego młodzież wykona rzeźby z tego produktu – uprzednio specjalnie przygotowanego, a po stworzeniu rzeźb – pomalowanego i odpowiednio zakonserwowanego.
Nagrodzone i wyróżnione prace malarskie oraz rzeźby z makaronu zostaną wystawione na licytacji, z której dochód będzie przeznaczony na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Podczas ubiegłorocznej licytacji sprzedano ponad 20 prac na kwotę ponad 3 tysięcy złotych.