fbpx
Strona głównaSensacjeTrzymał krowy w koszmarnych warunkach, teraz za to odpowie

Trzymał krowy w koszmarnych warunkach, teraz za to odpowie

Kara do 5 lat więzienia grozi mieszkańcowi gminy Zabrodzie za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Na terenie jego gospodarstwa policjanci znaleźli trzy padłe krowy oraz kilka w stanie skrajnego wyczerpania i niedożywienia.

Policjanci z Wyszkowa sprawą zajmowali się w ubiegłym tygodniu. Po sygnale przekazanym przez mieszkańca tych okolic przeszukali budynki gospodarcze, w których trzymane były zwierzęta należące do 64-letniego gospodarza.

– Niestety ich oczom ukazał się przerażający widok. Wewnątrz budynku znajdowały się trzy padłe sztuki bydła, w stanie znacznego rozkładu oraz pięć żywych, pozostawionych bez dostępu do wody i odpowiedniej ilości pożywienia – informuje mł. asp. Wioleta Szymanik.

Zwierzęta bytowały w niewłaściwych warunkach, pozostawione w odchodach, w stanie rażącego zaniedbania i niedożywienia. Na miejsce została skierowana grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technik kryminalistyki, którzy wykonywali czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wyszkowie. W czynnościach brali także udział przedstawiciele Inspekcji Weterynaryjnej i Urzędu Gminy Zabrodzie.

Padłe zwierzęta, z uwagi na ich znaczny stopień rozkładu, zostały przekazane do natychmiastowej utylizacji, natomiast decyzją Inspekcji Weterynaryjnej żywe zwierzęta, tj. pięć sztuk bydła i dwa psy zostały gospodarzowi odebrane i umieszczone w bezpiecznym miejscu.

64-latek, zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt, odpowie teraz za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd podjął decyzję, że najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.