Targi GMINA już niedługo!

W dniach 7–9 października 2013 r. na terenie MTP w Poznaniu odbędzie się piąta edycja targów GMINA. Trzy dni targów będą okazją do rozmów pomiędzy przedsiębiorcami, inwestorami a samorządowcami.

Na odbywającym się w tym samym czasie Salonie Nieruchomości i Inwestycji INVESTFILED miasta, gminy oraz instytucje wspierające regiony zaprezentują atrakcyjne oferty inwestycyjne.
Po raz drugi odbędzie się Kongres Samorządów GMINA 2013, czyli doskonałe pole do dyskusji o wyzwaniach jakie stoją przed lokalnymi władzami. Podczas jego pierwszej edycji eksperci dyskutowali na temat finansowania inwestycji samorządowych zarówno ze środków publicznych (np. w nowym rozdaniu funduszy UE) jak i prywatnych (np. w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego), rozmawiali o przedsięwzięciach i decyzjach w samorządach, które są zidentyfikowane jako najpilniejsze potrzeby – m.in. w zakresie gospodarki odpadami czy tych związanych ze służbą zdrowia. Starali się odpowiedzieć na pytania: jak ma wyglądać nowoczesna gmina i czy w coraz większym stopniu rosnąć będą opłaty za usługi publiczne ponoszone przez mieszkańców.
Kongres Samorządowy GMINA 2013, współorganizowany przez dziennik Rzeczpospolita i Międzynarodowe Targi Poznańskie, tworzy platformę do wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami władzy lokalnej, władzy centralnej i biznesu. Kongres odbywa się w czasie, gdy MTP odwiedza ponad 20.000 samorządowców i przedsiębiorców w ramach Targów Produktów i Usług dla Samorządów Lokalnych GMINA, Salonu Nieruchomości i InwestycjiINVESTFIELD, Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLEKO, Międzynarodowych Targów Techniki Komunalnej KOMTECHNIKA oraz Salonu Lokalnego i Regionalnego Transportu Publicznego DWORZEC. Takie zestawienie targów w jednym miejscu i czasie stanowi jedyne tego typu wydarzenie w Polsce skierowane do samorządowców i inwestorów.
(mat)