fbpx

Targi Agroenergia

W dniach 24-26 kwietnia 2009, w poznańskiej hali Arena odbyły się I Krajowe Targi Energii Odnawialnej AgroEnergia. Impreza towarzyszyła odbywającej się w tym samym czasie Fermie Świń i Drobiu, której organizatorem było Krajowe Stowarzyszenie Promocji Obszarów Wiejskich.

W ramach targów swoją ekspozycję przedstawiło 11 firm, które uzupełniły ekspozycję targów Ferma Świń i Drobiu. Główną ideą targów były przybliżenie i przedstawienie możliwości wykorzystania nowych źródeł energii, w tym głównie wykorzystania odchodów zwierząt do produkcji biogazu.

Podczas targów odbyła się konferencja, na której specjaliści z instytucji i uczelni w Polsce mówiło o możliwościach wykorzystania energii odnawialnej przy modernizacji i unowocześnianiu gospodarstw nastawionych na produkcję zwierzęcą. W programie wykładów nie zabrakło tematów związanych z aktualnie obowiązującymi przepisami i możliwościami dofinansowywania tego typu przedsięwzięć. Mówiono o możliwościach produkcji biogazu w dużych fermach bydła, Świn i drobiu. Słuchacze mogli również poznać budowę i zasady działania typowej biogazwoni rolniczej.

Współorganizatorem merytorycznym konferencji był Instytut Budownictwa, Mechanizacji i Elektryfikacji Rolnictwa w Warszawie Oddział w Poznaniu.

Tekst: MS/Wrp.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.