Targi Agroenergia

W dniach 24-26 kwietnia 2009, w poznańskiej hali Arena odbyły się I Krajowe Targi Energii Odnawialnej AgroEnergia. Impreza towarzyszyła odbywającej się w tym samym czasie Fermie Świń i Drobiu, której organizatorem było Krajowe Stowarzyszenie Promocji Obszarów Wiejskich.

W ramach targów swoją ekspozycję przedstawiło 11 firm, które uzupełniły ekspozycję targów Ferma Świń i Drobiu. Główną ideą targów były przybliżenie i przedstawienie możliwości wykorzystania nowych źródeł energii, w tym głównie wykorzystania odchodów zwierząt do produkcji biogazu.

Podczas targów odbyła się konferencja, na której specjaliści z instytucji i uczelni w Polsce mówiło o możliwościach wykorzystania energii odnawialnej przy modernizacji i unowocześnianiu gospodarstw nastawionych na produkcję zwierzęcą. W programie wykładów nie zabrakło tematów związanych z aktualnie obowiązującymi przepisami i możliwościami dofinansowywania tego typu przedsięwzięć. Mówiono o możliwościach produkcji biogazu w dużych fermach bydła, Świn i drobiu. Słuchacze mogli również poznać budowę i zasady działania typowej biogazwoni rolniczej.

Współorganizatorem merytorycznym konferencji był Instytut Budownictwa, Mechanizacji i Elektryfikacji Rolnictwa w Warszawie Oddział w Poznaniu.

Tekst: MS/Wrp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności