Stary Browar w Kościerzynie zostanie zrewitalizowany

Projekt rewitalizacji Starego Browaru w Kościerzynie jest pierwszą umową inwestycyjną w województwie pomorskim w ramach Inicjatywy JESSICA. Projekt pn. Rewitalizacja Starego Browaru i przystosowanie go do funkcji komercyjnych szansą rozwoju obszaru miejskiego Kościerzyny” zakłada utworzenie w wyremontowanym zabytku m.in. Kościerskiego Muzeum Browarnictwa, placu zabaw dla najmłodszych, ale także przestrzeni koncertowo-wystawienniczej.”

Mieszkańcy regionu będą również mogli korzystać w obiekcie z bezpłatnego dostępu do Internetu. Dotychczas teren Starego Browaru, który znajduje się w obrębie Starego Miasta w Kościerzynie, w dużej części pozostawał zdewastowany.

Inwestorem projektu jest Stary Browar Kościerzyna sp. z o.o. Wartość inwestycji to 24,7 mln zł. Pożyczka na preferencyjnych warunkach ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 – 2013 (w ramach Inicjatywy JESSICA) wyniesie 7,6 mln złotych a kredyt inwestycyjny z BOŚ S.A – 9,1 mln złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności