Spółki Leasingowe BZ WBK w 2009 r.

W 2009 r. Spółki Leasingowe BZ WBK sfinansowały ruchomości i nieruchomości warte łącznie 1,319 mld zł. Wypracowany wynik daje firmie szóste miejsce wśród polskich firm leasingowych. Mimo iż ubiegły rok okazał się trudny dla całej branży, eksperci Spółek Leasingowych BZ WBK podkreślają, że w ostatnich kwartałach spadki były coraz mniejsze, co jest zapowiedzią wzrostu skłonności do inwestowania w 2010 r.

Pomimo niesprzyjających warunków na rynku, w 2009 r. konsekwentnie uzupełnialiśmy nasze usługi finansowania o nowe produkty – podkreśla Wojciech Nowacki, prezes zarządu BZ WBK Finanse & Leasing. We wrześniu Spółki zaproponowały klientom biznesowym Hi-Tech Leasing, unikalną ofertę leasingu nowoczesnych technologii. Hi-Tech Leasing pozwala zaoszczędzić nawet do kilkunastu procent ceny inwestycji IT. To przełomowy produkt na rynku, który dotychczas niezwykle wstrzemięźliwie podchodził do leasingowania sprzętu – dodaje Wojciech Nowacki.

W 2009 r. Spółki Leasingowe BZ WBK rozbudowały także swój pakiet ubezpieczeń. Od kwietnia w ofercie firmy dostępna jest Ochrona Prawna – ubezpieczenie zapewniające kierowcom pomoc w dochodzeniu roszczeń z tytułu odszkodowań oraz zwrot związanych z tym kosztów. Nowym produktem ubezpieczeniowym jest również program Bezpieczna rata” umożliwiający spłatę rat leasingu i pożyczki w przypadku utraty życia lub zdrowia.

Z danych opublikowanych przez Związek Polskiego Leasingu (ZPL) wynika, że cały rynek leasingu w Polsce w 2009 r. skurczył się o 30%. Spółki Leasingowe BZ WBK z wynikiem na poziomie 1,319 mld zł (-27%) kolejny raz uplasowały się w czołówce firm oferujących usługi leasingowe. Największą dynamikę sprzedaży wykazał segment leasingu nieruchomości – wartość umów na łączną kwotę 112,65 mln zł (czyli o 48% więcej niż w roku ubiegłym) pozwoliła zająć Spółkom czwarte miejsce w sektorze, który w skali całego rynku odnotował spadek o 38%. Po raz kolejny Spółki Leasingowe BZ WBK osiągnęły również bardzo dobre wyniki w sprzedaży maszyn rolniczych (203, 07 mln zł, 2 miejsce w segmencie).

W 2009 roku Spółki pozyskały blisko 7,5 tys. Klientów, którzy jak wynika ze zrealizowanego w listopadzie ubiegłego roku reprezentatywnego badania satysfakcji, są zadowoleni z oferowanej im obsługi i w zdecydowanej większości deklarują chęć dalszej współpracy.

W 2010 r. spodziewamy się stabilizacji, choć przedsiębiorcy będą zwiększać swoje inwestycje stopniowo, nie skokowo. Prognozujemy, że wartość wyleasingowanych przez nas w tym roku środków trwałych wyniesie ok. 1,5 mld zł, co da nam wzrost o 10% – dodaje Wojciech Nowacki.

Informacje dodatkowe:
Spółki Leasingowe BZ WBK (BZ WBK Leasing oraz BZ WBK Finanse & Leasing) są częścią grupy kapitałowej Banku Zachodniego WBK.
Jako uniwersalny leasingodawca Spółki Leasingowe BZ WBK oferują finansowanie szerokiej gamy środków trwałych. Głównymi produktami Spółek są leasing operacyjny oraz leasing finansowy, oferowane jako złotowe lub indeksowane do walut obcych.
Firma specjalizuje się w finansowaniu środków transportu zarówno na rzecz firm jak i klientów indywidualnych. Kluczowymi segmentami są również leasing maszyn i urządzeń oraz leasing nieruchomości. W ramach oferty dla wybranych grup zawodowych spółka proponuje usługi dedykowane dla lekarzy i weterynarzy w formie leasingu lub pożyczki, jak również produkty, w ramach których finansuje maszyny i urządzenia dla podmiotów z sektora rolnego.
Spółki Leasingowe BZ WBK kładą duży nacisk na jakość oferowanych produktów i świadczonych usług oraz na rzetelność i transparentność we współpracy ze swoimi Klientami.