Śląsk promuje rolnictwo

W Expo Silesia odbyło się spotkanie dotyczące majowych (29-31 maja) Śląskich Targów Rolniczo-Leśnych. Organizatorzy wraz z przedstawicielami instytucji, które w ramach swojej działalności mogą wesprzeć pierwsze tego typu targi nie tylko w województwie śląskim, ale również na południu Polski, dyskutowali o możliwościach promowania Śląska również poprzez rolnictwo.

Dotychczas województwo śląskie nie było postrzegane jako region, który w dużym stopniu jest związany z rolnictwem. Zależy nam, by odrzucić takie stereotypowe myślenie. Śląsk to nie tylko region górniczy i przemysłowy. Rolnictwo jest tutaj naprawdę bardzo silne i nowoczesne” – uważa Roman Włodarz, prezes zarządu Śląskiej Izby Rolniczej.

Wśród uczestników spotkania byli m.in. przedstawiciele Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Agencji Rynku Rolnego, Agencji Nieruchomości Rolnych, Zakładu Ichtiobiologii i Gospodarki Rybackiej PAN w Gołyszu, Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego czy KRUS. Wszyscy uznali, że takie targi trzeba silnie promować w województwie.

Współorganizatorem targów w Expo Silesia jest Śląska Izba Rolnicza, jej prezes Roman Włodarz przyznaje, że targi swoim zasięgiem powinny objąć nie tylko Śląsk, ale również inne województwa naszego kraju oraz Morawy i część Słowacji. Targi są dedykowane nie tylko rolnikom, ale również hodowcom, sadownikom, ogrodnikom, leśnikom czy działkowcom.

Więcej informacji o targach na stronie www.agrosilesia.pl

E.G./WRP
na podst. mat. Expo Silesia