Ruszył elektroniczny system zamawiania publikacji “Teraz rzepak, Teraz olej”

Polskie Stowarzyszenie Producentów Oleju włączając się w promocję krajowej uprawy rzepaku postanowiło uruchomić cykl publikacji pt. Teraz rzepak, Teraz olej”. Publikacje adresowane są przede wszystkim do producentów rzepaku oraz przedsiębiorców zajmujących się obrotem nasionami oleistych. Założeniem projektu jest promocja i wprowadzanie wysokich standardów jakościowych w produkcji i przetwórstwie rzepaku celem uzyskania najwyższych standardów dla oleju rzepakowego.”

“Na stronie internetowej Stowarzyszenia www.pspo.com.pl uruchominy został system elektronicznego zamawiania poszczególnych pozycji ukazujących się w ramach cyklu Teraz rzepak, Teraz olej”. Aktualnie dostępny jest pierwszy tom pt. “Kodeks Dobrej Praktyki Produkcji Rzepaku” autorstwa dr inż. Stefana Wolnego (Instytut Ochrony Roślin – PIB) oraz prof. dr hab. Jerzego Tysa (Instytut Agrofizyki PAN), który ukazał się drukiemz końcem lipca br. Książka liczy około 90 stron i w dostępnej w Internecie wersji waży 2 190 KB. Po wypełnieniu krótkiego formularza zamówienia, system automatycznie wyśle na wskazany e-mail wybraną publikację – bezpłatnie. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości.””- powiedziała redakcji Ewa Myśliwiec, szef projektu z PSPO

Poszczególne obszary związane z zagadnieniami dotyczącymi rzepaku znajdą miejsce w oddzielnych zeszytach. W ramach cykluTeraz rzepak, Teraz olej””, zaplanowanym na lata 2008-2011, PSPO zamierza wydać publikacje na temat oleju rzepakowego, materiału siewnego, uprawy roli i siewu, nawożenia, ochrony, zbioru, suszenia i przechowywania, a także rynku rzepaku. Oddzielne publikacje poświęcone też będą śrucie i makuchom rzepakowym oraz biopaliwom. Wszystkie publikacje oprócz wersji drukowanej, będą dostępne także w wersji elektronicznej na stronie internetowej PSPO.

Publikacje “Teraz rzepak, Teraz olej” mają trafiać do niemal wszystkich producentów rzepaku, stąd też dość spory nakład 20 tysięcy egzemplarzy. Firmy skupione w PSPO (ZT Kruszwica, ADM Szamotuły, Elstar Oils, ZT w Bodaczowie, ZPT w Warszawie, ZT Bielmar, Petroestry, Lorgan i Kamex) podjęły się dystrybucji publikacji drukowanych wśród swoich dostawców. Oprócz tego około tysiąca sztuk trafi do ODR-ów, Izb Rolniczych i organizacji producentów rolnych, bibliotek, uczelni, instytutów, urzędów wojewódzkich i marszałkowskich, mediów i firm związanych z branżą rzepakową i olejarską.

Rozpoczęły się już prace nad drugim tomem “Teraz rzepak, Teraz olej” poświęconym olejowi rzepakowemu. Nad przygotowaniem pracuje zespół wybitnych ekspertów. Publikacja ukaże się w listopadzie.

MS/Wrp.pl/PSPO