Rosja rynkiem dla ziemniaka

W bieżącym roku szykuje się nowy ziemniaczany – importowy rekord w Rosji. Po raz pierwszy w historii importu tych warzyw w Rosji odnotowano wwóz ziemniaków na poziomie ponad 300,0 tys. ton tylko w jednym miesiącu. Dla porównania w analogicznym miesiącu minionego roku import ziemniaków w Rosji był o niecałe 6 razy mniejszy.

Tym samym wydawałoby się rekordowy wówczas poziom importu z miesiąca marca 2011 został przekroczony o ponad 70%. Zdaniem lokalnych analityków, w maju należy oczekiwać wzrostu o nawet kolejne 30-40% w stosunku do rekordu kwietniowego. W bieżącym roku z miesiąca na miesiąc Rosjanie biją importowe rekordy dla ziemniaków, a kierunki geograficzne pod względem dostawców w bieżącym roku są nieograniczone, ziemniaki sprowadzane są z państw, z których nigdy do tej pory nie było importu. Największe ilości pochodzą z Pakistanu, Niemiec, Iranu, Irlandii czy nawet Afganistanu. Ponadto w ostatnich miesiącach import rozpoczęto z państw takich jak Arabia Saudyjska, Finlandia, Mołdawia, Kanada, Litwa czy Wielka Brytania.
Źródło: FAMMU/FAPA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności