Rolniczy prestiż

Co roku ta właśnie wystawa przyciąga największe firmy, związane z produkcją rolną, co roku kilkuset wystawców prezentuje tysiącom gości najnowsze zdobycze techniki rolniczej. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH, organizowane w tym roku po raz dwunasty przez Targi Kielce, urosły do rangi jednej z największych w Europie wystaw, związanych z branżą rolniczą. N

Podczas targów AGROTECH swoją ofertę przedstawiają nie tylko światowi potentaci w dziedzinie produkcji maszyn i urządzeń rolniczych. Nie zabraknie także urządzeń ogrodniczych, środków do produkcji rolnej i akcesoriów dla rolnictwa. Na targach można zobaczyć m.in. wszystkie marki ciągników dostępnych na polskim rynku oraz szeroką gamę sprzętu rolniczego prezentowaną przez polskich producentów i dealerów zagranicznych koncernów.

– Z roku na rok AGROTECH cieszy się rosnącą frekwencją i uznaniem. Podczas ubiegłorocznej edycji gościliśmy 300 firm z 9 krajów, m.in. Czech, Danii, Francji, Niemiec, Irlandii, Finlandii, Austrii, Ukrainy, a targi odwiedziło ponad 25 tysięcy widzów. Wystawcy zaprezentowali w sumie ponad 500 maszyn i urządzeń – mówi Kamil Perz, menedżer projektu. – A w tym roku spodziewamy się jeszcze większego grona wystawców i jeszcze większej grupy zwiedzających. AGROTECH to dziś wystawa międzynarodowa, o randze europejskiej, a jej prestiż podkreślają nie tylko najwięksi światowi producenci maszyn i urządzeń rolniczych, ale także wyjątkowe prezentacje – dodaje.

W ubiegłym roku po raz pierwszy w historii tych targów została zorganizowana wystawa Niemieckiej Techniki Rolniczej, na której zaprezentowano niemiecki przemysł rolniczy. Podczas tegorocznego AGROTECH-u pierwszy dzień targów będzie Dniem Włoskim. W otwarciu wystawy swój udział zapowiedzieli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Krzysztof Jurgiel, przedstawiciele rządu Republiki Włoskiej, attache rolny Włoch oraz attache z trzech włoskich regionów (Basilicata, Lombardia, Abruzzo). Wystawie będą towarzyszyć również seminaria dotyczące produktów regionalnych Włoch. W tym dniu odbędzie się również międzynarodowa konferencja przedstawicieli mediów rolniczych na temat Siła produktu regionalnego. Nowe trendy w biznesie rolniczym – nowe modele biznesowe i marketing rolniczy”. Początek spotkania o godz. 10.

– Można śmiało powiedzieć, że AGROTECH to także targi o wyjątkowym znaczeniu dla rolnictwa, co podkreślają to nie tylko wystawcy i zwiedzający. W ubiegłym roku Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi przyznał honorową odznakę “Zasłużonym dla rolnictwa” 17 osobom. W gronie tym znalazły się także osoby z naszej firmy. Za całokształt pracy włożonej w promocję i rozwój rolnictwa otrzymaliśmy także dyplom Prezesa Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych Władysława Serafina oraz nagrody: Prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych i Ogólnopolskiego Magazynu “Zagroda”. To dla nas nie tylko wyjątkowe wyróżnienia, ale i dowody wysokiej oceny naszej wystawy – mówi Kamil Perz.

Tradycyjnie już targom AGROTECH towarzyszyć będą Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO, organizowane w 2006 roku przez Targi Kielce po raz szósty.

Początek dwunastej edycji targów AGROTECH 10. marca, natomiast finał i wręczenie nagród najlepszym wystawcom – 12. marca. N”