fbpx
Strona głównaPozostałeRokita-Agro ma nowego inwestora strategicznego

Rokita-Agro ma nowego inwestora strategicznego

W dniu 11 grudnia zakończyły się trwające od kilku miesięcy negocjacje dotyczące sprzedaży akcji Rokity-Agro SA, izraelskiej firmie Makhteshim- Agan Industries – poinformowała Beata Gruś z firmy Rokita-Agro. PCC Rokita SA odsprzeda nowemu inwestorowi 90 % akcji dolnobrzeskiej spółki. N

Przejęcie Rokity-Agro przez nowego inwestora strategicznego, umocni pozycję firmy na rynkach globalnych, ułatwiając jednocześnie dostęp do rynków zaopatrywanych przez koncern oraz jego kanałów dystrybucji. Dzięki połączeniu firm i pozyskaniu instalacji do produkcji substancji aktywnej 2,4-D , Makhteshim Agan Industries znajdzie się na 2 miejscu w Polsce zarówno pod względem udziału w rynku, jak i kompleksowości oferty handlowej.

Poszerzenie asortymentu o strategiczny produkt 2,4-D wpłynie przede wszystkim na wzmocnienie pozycji izraelskiego koncernu w obszarze szybko rozwijającego się rynku środkowoeuropejskiego. Nowy inwestor planuje rozbudowę spółki, dlatego też w ramach transakcji przejmie 15 tys. metrów ziemi na terenie PCC Rokita. Rokita -Agro SA oprócz działalności produkcyjno-handlowej ma stać się w przyszłości europejskim centrum logistycznym koncernu Makhteshim Agan Industries.
Finalizację transakcji przewiduje się w pierwszym kwartale 2009 rok.

Wrp.pl
więcej na: www.rokita-agro.com.pl

<Informacje dodatkowe
Rokita-Agro SA jest jedyną spółką akcyjną wchodzącą w skład struktur PCC Rokita S.A. w Brzegu Dolnym. Będąc kontynuatorem działalności prowadzonej przez Kompleks Środków Ochrony Roślin w Zakładach Chemicznych “Rokita” S.A., firma produkuje substancje aktywne, formułuje gotowe produkty chemiczne na bazie różnych substancji aktywnych.
PCC Rokita SA, firma z ponad sześćdziesięcioletnią tradycją, to jedna z wiodących firm chemicznych w Polsce i największa na Dolnym Śląsku.Jej branżowym inwestorem jest niemiecka firma PCC SE (z siedzibą w Duisburgu), która działa na międzynarodowych rynkach surowców chemicznych, transportu, energii, węgla, koksu, paliw, tworzyw sztucznych i metalurgii.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.