Rokita-Agro ma nowego inwestora strategicznego

W dniu 11 grudnia zakończyły się trwające od kilku miesięcy negocjacje dotyczące sprzedaży akcji Rokity-Agro SA, izraelskiej firmie Makhteshim- Agan Industries – poinformowała Beata Gruś z firmy Rokita-Agro. PCC Rokita SA odsprzeda nowemu inwestorowi 90 % akcji dolnobrzeskiej spółki. N

Przejęcie Rokity-Agro przez nowego inwestora strategicznego, umocni pozycję firmy na rynkach globalnych, ułatwiając jednocześnie dostęp do rynków zaopatrywanych przez koncern oraz jego kanałów dystrybucji. Dzięki połączeniu firm i pozyskaniu instalacji do produkcji substancji aktywnej 2,4-D , Makhteshim Agan Industries znajdzie się na 2 miejscu w Polsce zarówno pod względem udziału w rynku, jak i kompleksowości oferty handlowej.

Poszerzenie asortymentu o strategiczny produkt 2,4-D wpłynie przede wszystkim na wzmocnienie pozycji izraelskiego koncernu w obszarze szybko rozwijającego się rynku środkowoeuropejskiego. Nowy inwestor planuje rozbudowę spółki, dlatego też w ramach transakcji przejmie 15 tys. metrów ziemi na terenie PCC Rokita. Rokita -Agro SA oprócz działalności produkcyjno-handlowej ma stać się w przyszłości europejskim centrum logistycznym koncernu Makhteshim Agan Industries.
Finalizację transakcji przewiduje się w pierwszym kwartale 2009 rok.

Wrp.pl
więcej na: www.rokita-agro.com.pl

<Informacje dodatkowe
Rokita-Agro SA jest jedyną spółką akcyjną wchodzącą w skład struktur PCC Rokita S.A. w Brzegu Dolnym. Będąc kontynuatorem działalności prowadzonej przez Kompleks Środków Ochrony Roślin w Zakładach Chemicznych “Rokita” S.A., firma produkuje substancje aktywne, formułuje gotowe produkty chemiczne na bazie różnych substancji aktywnych.
PCC Rokita SA, firma z ponad sześćdziesięcioletnią tradycją, to jedna z wiodących firm chemicznych w Polsce i największa na Dolnym Śląsku.Jej branżowym inwestorem jest niemiecka firma PCC SE (z siedzibą w Duisburgu), która działa na międzynarodowych rynkach surowców chemicznych, transportu, energii, węgla, koksu, paliw, tworzyw sztucznych i metalurgii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności