Rekordowy AGROTECH – Już za tydzień największe targi rolnicze w Polsce

Prawie 600 wystawców z 15 krajów, zajęte wszystkie 7 hal Targów Kielce, cały teren zewnętrzny i 4 dodatkowe hale namiotowe. Do zwiedzenia 50 tysięcy metrów kwadratowych wystawy. Trwa budowa największych i najchętniej odwiedzanych targów rolniczych, na których organizatorzy spodziewają się już za tydzień około 50 tysięcy gości.

Po raz kolejny padł rekord Agrotechu – twierdzi prezes zarządu Targów Kielce Andrzej Mochoń. – Tegoroczna wystawa jest większa od poprzedniej o ponad 11 procent.
W wystawie udział wezmą firmy z Czech, Holandii, Austrii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Polski, Danii, Ukrainy, Litwy, Irlandii, Włoch, Francji, Słowenii, a nawet Korei Południowej i po raz pierwszy z RPA, a także oczywiście z Polski. Wizytę na targach zapowiedział Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki, który objął je honorowym patronatem.

Na terenie Targów Kielce powstanie również profesjonalne studio telewizyjne, w którym swoją siedzibę będzie mieć TVR czyli pierwsza telewizja rolnicza, która dostępna jest m.in. na platformach Cyfra +, Cyfrowy Polsat i N.

AGROTECH to jedna z największych w Europie, a z pewnością najważniejsza i najchętniej odwiedzana w Polsce, impreza wystawiennicza poświęcona technice rolniczej. Przyjeżdża na nią ponad 50 tysięcy rolników z całego kraju i państw ościennych, kontrahenci, eksperci zajmujący się techniką rolniczą, attache rolni akredytowani w Polsce oraz studenci i uczniowie szkół rolniczych. Wiele z kilku tysięcy prezentowanych maszyn to światowe premiery na rynku polskim, często będące świadectwem niezwykłego postępu technologicznego. W halach znajdują się również stoiska konsultacyjne dla rolników i hodowców, gdzie specjaliści odpowiadają nawet na te najtrudniejsze pytania. Te targi to po prostu dobra marka i chcąc być na bieżąco trzeba przyjechać do Kielc – mówi Andrzej Mochoń, prezes Zarządu Targów Kielce.

Wystawie towarzyszy wiele ważnych ogólnopolskich wydarzeń. Wśród nich między innymi oficjalne nadanie tytułu Maszyna Rolnicza Roku, wręczenie Pucharu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za najlepszy produkt prezentowany na wystawie czy Krajowy Finał Olimpiady Młodych Producentów Rolnych.

Imponująco zapowiadają się również odbywające się równolegle targi LAS-EXPO. Na wystawie prezentowane są nie tylko narzędzia i maszyny wykorzystywane w transporcie i obróbce drewna, ale i środki ochrony lasu przed szkodnikami oraz zaawansowane systemy informatyczne. Targi LAS-EXPO to miejsce spotkań najlepszych specjalistów – pracowników przemysłu drzewnego i leśników – branż współpracujących ze sobą przy pozyskiwaniu i wykorzystaniu surowca drzewnego. Wystawie towarzyszą dynamiczne pokazy maszyn, ale także branżowe spotkania i konferencje.
Honorowy patronat nad tą wystawą objął Dyrektor Generalny Lasów Państwowych w Warszawie oraz Stowarzyszenie Przedsiębiorców Leśnych w Gołuchowie.

Zapraszamy do Targów Kielce od 16 do 18 marca.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska w hali namiotowej H stoisko 8!
Wiadomości Rolnicze Polska