Raitech Raiffeisen Agro-Technika ma już 10 lat

W dniu 5 października odbyła się uroczystość związana z 10-leciem działalności firmy Raitech Raiffeisen Agro – Technika sp. z. o. o. Zarząd firmy, jej pracownicy, zaproszeni goście a przede wszystkim rolnicy, spotkali się z tej okazji w Brzozie k. Bydgoszczy, gdzie mieści się siedziba Spółki.

Firma powstała w 1997 roku. Od początku swojego istnienia była generalnym importerem sprzętu marki New Holland, na terenie Polski Północnej. W roku 2000 firma zmieniła się z importera na regionalnego dystrybutora tej marki. Dziś, oprócz maszyn New Holland firma sprzedaje również takie marki jak: Kverneland, Pottinger, Grimme, Fuchs, Unia Grudziądz, Metaltech, Expom, Krukowiak, Joskin, oraz w ostatnim czasie podjęła współprace z firmą Ohler, Dammann czy Hudig.

Raitech posiada w Polsce łącznie 7 filii, rozsianych po Północno-Zachodniej Polsce. Firma słynie z niezawodnego systemu serwisowego. Najważniejszy jest czas dotarcia do klienta i dostępność części zamiennych. To gwarantuje tzw. "serwis na kółkach", czyli 11 specjalnie wyposażonych i przygotowanych do tego celu samochodów – busów. 
Na przełomie 10 lat obroty firmy wciąż rosły. Pierwszy rok działalności firma zamknęła obrotem ponad 19 mln złotych, a do końca tego roku spodziewany jest obrót ponad 100 mln zł. Suma obrotów firmy, osiągniętych przez 10 lat, wynosi 450 mln zł. W tym czasie sprzedano m. in. 1000 traktorów oraz 450 kombajnów. Kilka tych cyfr, jest najlepszym dowodem na dynamiczne tempo rozwoju firmy. Sukces w biznesie to także ludzie. Firma na początku zatrudniała 7 osób. Dziś liczba pracowników wynosi 55.

– Dzisiejsza uroczystość i spotkanie z Wami pokazuje jakie zmiany nastąpiły na polskiej wsi w ostatnim czasie – powiedział witając przybyłych gości, Wiesław Kujawa, wiceprezes Zarządu Raitech Raiffeisen Agro – Technika Sp. z. o. o.(na foto: pierwszy do prawej). Jesteśmy dumni z faktu, że Wy, najlepsi rolnicy, zaufaliście nam i z nami od lat współpracujecie. Naszym naczelnym hasłem jest zadowolenie klienta. Mamy nadzieję, że przez następne długie lata pozostaniecie z nami i na tak dostojnych rocznicach będziemy się spotykać w przyszłości.

Tekst i foto: Anna Arabska
Współpraca: Marcin Simiński
redakcja WRP