fbpx
Strona głównaCenyCeny nawozówProdukcja nawozów w Lafarge nie jest wstrzymywana

Produkcja nawozów w Lafarge nie jest wstrzymywana

W związku z wcześniejszymi publikacjami dotyczącymi wstrzymania produkcji nawozów przez Anwil i zakłady z grupy Azotów w mediach i social mediach pojawiły się zapytania o ciągłość produkcji w Lafarge. Firma uspokaja, że nie ma przestojów produkcyjnych.

– Chcielibyśmy uspokoić naszych odbiorców i jednoznacznie podkreślić, że Lafarge w Polsce i spółki należące do grupy, m. in. Polcalc, kontynuują produkcję – czytamy w komunikacie Lafarge.

W sytuacji ograniczonej dostępności nawozów azotowych warto maksymalnie wykorzystać azot powstający w glebie utrzymując optymalne ph gleby wykorzystując nawozy wapniowe.

Nawozy wapniowe i wapniowo-magnezowe produkowane z lokalnych surowców pomagają nie tylko podnieść odczyn gleby do optymalnego dla danej rośliny uprawnej (obniżają kwasowość gleby i tym samym uzyskiwana jest wyższa wydajność plonów z hektara). Jednocześnie dzięki zwiększaniu wydajności tradycyjnie stosowanych nawozów, pomagają zmniejszyć koszty upraw rolnych i co za tym idzie stanowić element wpływający na ograniczenie wzrostu cen żywności w przyszłości.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.