Premiery już za tydzień

Już za tydzień, w Poznaniu ruszają targi Polagra-Premiery. Nowości światowych producentów zaprezentuje blisko 300 wystawców. Nie zabraknie najnowszych rozwiązań techniki, jak np. kobajn z napędem hybrydowym firmy Claas czy ciągnik wyposażony w silnik przystosowany do spalania 100% biodisla koncernu Same Deutz-Fahr.

Najbliższe edycja Polagra-Premiery, to nie tylko wydarzenie dla praktyków, ale też pasjonatów maszyn. Na targach będzie można zobaczyć mały ciągnik firmy New Holland, stylizowany na legendarny, bardzo popularny model z 1947 r. W maszynie tej zastosowano nie tylko oryginalna stylistykę, ale też rozwiązania przejęte z komfortowych samochodów osobowych, jak choćby automatyczną skrzynię biegów, czy napęd na cztery koła.
Targi rozpoczną się 11 lutego i potrwają do niedzieli. W ciągu tych czterech dni będzie można zobaczyć prawie 2 tysiące różnych modeli maszyn oraz urządzeń prezentowanych przez firmy polskie i zagraniczne m.in. z Ukrainy, Finlandii, Włoch, Austrii, Niemiec, Słowenii, czy Francji. W pawilonach zaparkują m.in. wielozadaniowe, w pełni skomputeryzowane ciągniki i kombajny, ekologiczne przyczepy czy nowoczesne roboty do automatycznego przesadzania sadzonek. Warto w szczególności zwrócić uwagę na te produkty, które w tym roku wywalczyły Złoty Medal MTP, czy też tytuł Maszyna Roku 2010″. Uzupełnieniem ekspozycji targowej będą pokazy nowoczesnych linii pakujących owoce, warzywa, płody rolne i produkty zwierzęce, które będą się odbywać w pawilonie 6A.
Dodatkowo, w trzeci dzień targów, będzie można zobaczyć, a nawet samemu wziąć udział, w pokazach Strong Man. Spacer farmera, przerzucanie opon, czy przeciągnięcie ciągnika, to tylko kilka z konkurencji, które odbędą się w pawilonie 2.
Więcej informacji i pełny program wydarzeń na stronie www.polagra-premiery.pl