fbpx

Premiera nowej Polagry

Jutro rozpocznynają się najmłodsze targi dedykowane sektorowi rolnemu – Międzynarodowe Targi Mechanizacji Rolnictwa Polagra 2007 Agro Premiery. To premiera wystawy, która powstała poprzez zapowiadaną w ubiegłym roku zmianę formuły Polagry Farm

Najmłodsze polskie targi dedykowane sektorowi rolnemu – Międzynarodowe Targi Mechanizacji Rolnictwa Polagra 2007 Agro-Premiery przyciągnęły do Poznania ponad stu wystawców, którzy swoją ofertę zaprezentują na ponad hektarze powierzchni wystawienniczej. Wśród propozycji producentów i handlowców znajdziemy prawie 50 nowości.

Międzynarodowe Targi Poznańskie przywiązują do prezentowanych na targach nowości duże znaczenie. Opisy zgłaszane przez wystawców nowości pojawiają się w targowym katalogu, we wszystkich punktach informacyjnych oraz na stronie internetowej. – Cieszy nas, że wielu wystawców wybrało właśnie Agro-Premiery jako miejsce prezentacji swoich nowych produktów – mówi Dariusz Muślewski, dyrektor ds. rozwoju grupy produktów. – Świadczy to o znaczeniu, jakie te targi zyskały jeszcze przed swoją pierwszą edycją.

Wśród nowości prezentowanych na targach Polagra 2007 Agro-Premiery znajda się nowe modele i wersje traktorów i kombajnów. Nowe rozwiązania technologiczne dotyczą przede wszystkim ekonomiki używania sprzętu – nowoczesne rozwiązania inżynierskie zastosowano między innymi w układach hydraulicznych, obniżono poziom zużycia paliwa przy jednoczesnym wysokim przyroście mocy i momentu obrotowego, obniżono emisję spalin. Nie zapomniano jednocześnie o zwiększeniu komfortu pracy operatora ciągnika – na targach zobaczymy także komfortowo wyposażone kabiny, z elektronicznym sterowaniem i ksenonowym oświetleniem umożliwiającym pracę po zmroku.

Nie zabraknie także nowych modeli eżektorów, rozpylaczy, zespołów żniwnych, maszyn do spulchniania gleby, opryskiwaczy, siewników, ładowaczy, rozrzutników, zgrabiarek, sortowników, pras, kosiarek, brykieciarek oraz wozów przeładowczych i asenizacyjnych. Jednym słowem wszystko, co może być przydatne w nowocześnie prowadzonym gospodarstwie rolnym.

Targowe nowości pokazują także jak na polską wieś dużymi krokami wkracza komputeryzacja. Nawigatory pozwalające uzyskiwać przy sterowaniu maszynami rolniczymi wojskową precyzję i dokładność (niezbędną przy jeździe równoległej), programy do obsługi produkcji roślinnej łączące w sobie funkcje kartoteki polowej z informacjami GPS – obsługą map ewidencji gruntów, ortofotomap czy też systemy pomiaru temperatury w silosach zbożowych dla małych odbiorców, pozwolą na efektywniejsze wykorzystanie pracy w wielu gospodarstwach.

Międzynarodowe Targi Mechanizacji Rolnictwa Polagra 2007 Agro-Premiery odbędą się w Poznaniu na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 23-25 lutego. Targową ekspozycję można zwiedzac w godzinach 9-17. Kasy biletowe czynne będą w godz. 8.30-16. Dla publiczności udostępnione będą wejścia: Wschodnie – od ul. Głogowskiej i Północne – od ul. Bukowskiej. Bilet wstępu kosztuje 15 zł. Po rejestracji on-line – na stronie www.agro-premiery.pl lub po wypełnieniu specjalnego formularza przed kupnem biletu w kasie – 5 zł.

opr. i foto MS

McHale - baner - kwiecień 2024
Syngenta baner Treso
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.