fbpx
Strona głównaPozostałePoniedziałek ostatnim dniem przyjmowania wniosków o renty strukturalne

Poniedziałek ostatnim dniem przyjmowania wniosków o renty strukturalne

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wstrzymuje od 1 sierpnia 2006 r. przyjmowanie wniosków o przyznanie rent strukturalnych. Ostatnim dniem ich składania będzie poniedziałek 31 lipca. Złożone dotychczas wnioski wyczerpują przewidziany na ten cel limit w Planie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2004-2006.

Środki z budżetu PROW w wysokości 534,3 mln euro wystarczą na wypłatę rent strukturalnych dla 52 400 rolników. Oznacza to, że pieniądze te zostaną w pełni wykorzystane.
Według danych z 28 lipca br., średnia wielkość przekazywanego przez rolników gospodarstwa wynosi 9,8 ha, a łączna powierzchnia przekazanych przez nich gospodarstw – ponad 383,5 tys. ha. ARiMR wydała ponad 48,1 tys. postanowień oraz ponad 42,9 tys. decyzji w sprawie rent strukturalnych (w tym ponad 41 tys. pozytywnych). Świadczenie to otrzymuje 38 625 rolników, w średniej wysokości 1 560 zł. Na ich rzecz Agencja przekazała już ponad 805 mln zł.
Informacja o rozpoczęciu przyjmowania wniosków o przyznanie rent strukturalnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 zostanie przekazana po ostatecznym ustaleniu zasad oraz wysokości tego wsparcia.

Iwona Musiał Rzecznik Prasowy

N

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.