fbpx
Strona głównaPozostałePomór świń w Rumunii i Bułgarii

Pomór świń w Rumunii i Bułgarii

Stały Komitet ds. Łańcucha Żywnościowego i Zdrowia Zwierząt zdecydował o przedłużeniu zakazu eksportu żywych świń i wieprzowiny z Rumunii i Bułgarii z powodu występującego tam pomoru świń. N

Kiedy kraje te wstępowały do Unii Europejskiej 1 stycznia 2007 r. wprowadzono czasowy zakaz sprzedaży świń, wieprzowiny i jej przetworów (z wyjątkiem produktów wytwarzanych przy użyciu wysokiej temperatury) w innych krajach Wspólnoty. Zakaz ten miał wygasnąć w końcu września bieżącego roku. Jednak ponowne pojawienie się pomoru świń, spowodowało, że będzie on obowiązywał do 31 lipca 2008 r. w Bułgarii i do 31 grudnia 2009 r. w Rumunii. W oświadczeniu Komisji Europejskiej stwierdzono: …pomór świń nie jest pod kontrolą w obu tych krajach… sytuacja jest szczególnie trudna w Rumunii…”. Do końca 2007 r. przedłużono program szczepień przeciwko pomorowi zarówno w Rumunii, jak i w Bułgarii.

(Agra Europe 2007, nr 2276, s. EP/6)
W.M.

N”

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.