Pomoc plantatorom buraka cukrowego

Plantatorzy buraka cukrowego objęci procesem restrukturyzacji sektora cukrowniczego mogą składać w Agencji Rynku Rolnego wnioski o przyznanie pomocy na zakup nowych maszyn i urządzeń do produkcji rolnej. Budżet działania wynosi 10,324 mln euro, a wnioski należy składać w terminie od 20.11.2009 r. do 10.12.2009 r.

O pomoc mogą ubiegać się producenci rolni – plantatorzy buraka cukrowego, którzy: utracili częściowo lub całkowicie prawo do uprawy i dostawy buraka cukrowego, prowadzą działalność rolniczą na obszarze gmin objętych Krajowym Programem Restrukturyzacji, otrzymali w 2009 r. finansową pomoc z tytułu restrukturyzacji.

Celem działania jest modernizacja gospodarstw rolnych oraz ułatwienie producentom rolnym zmiany profilu produkcji na inny niż uprawa buraka cukrowego, informuje ARR. Pomoc przyznaje się na refundację części kosztów kwalifikowalnych zakupu nowych maszyn lub urządzeń do produkcji rolnej.

Szczegółowe informacje na www.arr.gov.pl lub w Oddziałach Terenowych Agencji Rynku Rolnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności