fbpx
Strona głównaWiadomościPolska Izba Mleka najlepsza

Polska Izba Mleka najlepsza

Zdaniem 46% ankietowanych, Polska Izba Mleka najefektywniej dba o polskie mleczarstwo. To wynik przeprowadzonego w czerwcu sondażu przez Polski Portal Mleczarski Mleczarstwo.com. Ankietowani odpowiadali na pytanie Który związek najefektywniej dba o polskie mleczarstwo?””

Ankietą objęto cztery związki Krajowe Stowarzyszenie Mleczarzy, KZSM ZR, PIM oraz ZPPM. KSM to organizacja pozarządowa powstała w 1992 roku, skupiająca 125 członków. Jej członkowie biorą udział w kierowaniu podmiotami przetwórczymi, skupowymi, obrotu towarowego i różnymi instytucjami pracującymi dla potrzeb tej branży. Jednym z głównych celów Stowarzyszenia jest wielopokoleniowa integracja środowiska zawodowego mleczarzy, Europy i świata. KZSM ZR to dobrowolna, samorządna organizacja zrzeszającą spółdzielnie mleczarskie oraz inne spółdzielnie, których przedmiot działania wiąże się bezpośrednio lub pośrednia z produkcją, przetwórstwem i obrotem mlekiem bądź jego przetworami. Zrzesza 112 członków, w tym 102 spółdzielnie mleczarskie oraz 10 spółdzielni działających na rzecz mleczarstwa. Wśród zadań zrzeszenia jest obrona interesów polskiego mleczarstwa oraz rozwijanie spółdzielczości mleczarskiej, a także dostosowanie tego sektora do wymogów Unii Europejskiej. PIM to organizacja samorządu gospodarczego, utworzona w 2008 r. z inicjatywy środowiska mleczarskiego – spółdzielni i zakładów mleczarskich oraz firm współpracujących z mleczarstwem. Głównym celem PIM jest działanie na rzecz polskiego mleczarstwa głównie w zakresie ustawodawstwa, promocji oraz działań lobbingowych. ZPPM jest związkiem pracodawców, powołanym w 1999 roku. Zrzesza prywatnych przetwórców mleka, spółdzielnie mleczarskie, podmioty skupujące mleko oraz firmy działające w otoczeniu przemysłu mleczarskiego. ZPPM działa na rzecz rozwoju krajowego rynku mleka i przetworów mlecznych oraz promocji spożycia mleka i jego przetworów. Działa również w kierunku kształtowania pozytywnego wizerunku polskiego mleczarstwa i podnoszenia prestiżu branży na rynku UE.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.