Po raz pierwszy pług i Cirrus 03 z Amazone na AGRO SHOW 2014

W centralnym punkcie stoiska Amazone (sektor F, stoisko nr. 248) ustawiono najmłodsze nowości Amazone, między innymi pług obracalny Cayron oraz zaczepiany agregat uprawowo siewny Cirrus 03. Oprócz tego firma Amazone poprzez rozsiewacze nawozów, opryskiwacze polowe oraz maszyny do uprawy gleby i siewu prezentuje tu przekrój całego programu inteligentnej uprawy roślin.

Nowy Cayron oferowany będzie poczatkowo w wersji z 5 i 6 korpusami, odpowiedniej dla ciągników o mocy do 240 KM. Maszyna zaskakuje wieloma dotychczas niespotykanymi szczegółami. Jest na przykład wyposażona w uniwersalne korpusy C-Blade, których przednia część piersi odkładnicy jest o 30% większa niż w dotychczasowych rozwiązaniach; co skutecznie zapobiega przedwczesnemu zużyciu odkładnicy. Nowością jest również blacha rozgarniająca X-Blade dla ostatniego lemiesza Cayron. Przy pracy ciągnikami o szerokim ogumieniu X-Blade pozwala zabezpieczyć przeciętnie 30% większe przesunięcie bruzd łączących.

Nowa seria siewników Cirrus obejmuje w tej chwili Cirrus 3003 Compact o szerokości roboczej 3 m i zbiorniku mieszczącym 3.000 l oraz składany Cirrus 6003-2 o szerokości roboczej 6 m, ze zbiornikiem o pojemności 3.600 l. Oprócz tego dostępny jest także Cirrus 6003-2C z mieszczącym 4.000 l, dwuczęściowym zbiornikiem ciśnieniowym do bezpiecznego dozowania nawozu Single-Shoot w redliny wysiewu. W zależności od potrzeb model tej kombinacji można napełnić materiałem siewnym i nawozem albo tylko ziarnem. Cirrus 3003 Compact ze względu na swoją niezwykłą zwrotność znakomicie nadaje się do pracy także na mniejszych polach.

Wszystkie modele Cirrus można wyposażyć w nowy wał oponowy Matrix. Opony Matrix pozwalają z jednej strony na bardzo dobre, pasmowe zagęszczanie gleby przy niewielkiej sile uciągu a z drugiej, umożliwiają bezpieczną jazdę po drogach z prędkością do 40 km/h także z pełnym zbiornikiem ziarna.

Szczególnie jasnym punktem stoiska Amazone jest także samojezdny opryskiwacz polowy Pantera 4502. Posiada tandemowe podwozie z regulowaną poziomo, hydropneumatyczną amortyzacją, zdalnie obsługiwaną, bezstopniową zmianę rozstawu kół od 1,80 m do 2,40 m, duży prześwit sięgający do 1,2 m oraz zmienny system kierowania albo kołami przedniej osi, wszystkimi kołami lub na pracę w trybie psiego chodu. Opcjonalnie możliwe jest wyposażenie także w system automatycznego kierowania. Zbiornik cieczy roboczej mieszczący 4.500 litrów oraz poczwórnie amortyzowana belka polowa Super-L o szerokości roboczej od 24 do 40 m zapewniają tej maszynie wszelkie warunki do osiągania wysokich wydajności powierzchniowych.

(mat)