fbpx

Pierwsze Agro-Premiery za nami

W dniach 23-25 luty na terenie Międzynarodowych Targów w Poznaniu, odbyła się pierwsza edycja Międzynarodowych Targów Mechanizacji Rolnictwa Polagra 2007 Agro-Premiery. N

Agro-Premiery to najmłodsze polskie targi dedykowane sektorowi rolnemu, które powstały jako efekt modernizacji wydarzeń targowych organizowanych przez MTP i wywodzą się bezpośrednio z tradycji znanych na całym świecie targów Polagra-Farm. Pierwsza edycja targów Agro-Premiery zgromadziła 135 wystawców na powierzchni 1 ha. Firmy te zgłosiły do zaprezentowania 47 nowości. Targi zwiedziło około 20 tysięcy osób.
Agro-Premiery to jedna z czterech imprez rolniczych organizowanych przez MTP stworzona po zmianie formuły Polagry Farm zapowiadanej w ubiegłym roku. Kolejna wystawa odbędzie się w czerwcu. Będą to pośrednio powiązane z rolnictwem Targi Ogrodnicze GARDENIA – z jednej strony przeznaczone dla przedstawicieli szeroko rozumianego ogrodnictwa ozdobnego (ogrody przydomowe, parki, tereny zielone, dom, taras, balkon), z drugiej zaś ich odbiorcą są firmy handlowe związane z ogrodnictwem oraz klient końcowy. GARDENIA odbędzie się w Poznaniu 1-3 czerwca 2007.

Samasz loteria - baner

Uzupełnieniem oferty, jaką MTP przygotowały na życzenie wystawców z branży rolniczej będzie Wystawa Maszyn i Urządzeń Rolniczych ROLTECHNIKA, towarzysząca Ogólnopolskiej Wystawie Bydła Mlecznego, w Opolu-Bierkowicach.Wystawy odbędą się w dniach 7-8 lipca 2007 r.

Kolejnym projektem o profilu rolniczym, kierowanym do właścicieli gospodarstw rolnych, opartych o hodowlę i ogrodnictwo będą Międzynarodowe Targi Hodowli, Ogrodnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich FARMA. Tutaj – tradycyjnie – na przełomie lata i jesieni będzie można zobaczyć najbardziej wartościowe zwierzęta w ramach Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych, zapoznać się z trendami i osiągnięciami ogrodnictwa, a także z ofertą powiatów i gmin w ramach Pawilonu Regionów. Swoją ofertę pokażą również przedsiębiorstwa i instytucje z branży leśnej. Farma odbędzie się w Poznaniu w dniach 28 – 30 września 2007.

Tradycyjnie podczas gali targowej wręczono prestiżowe medale i nagrody. Medalami wyróżnione zostają najlepsze produkty cechujące się nowoczesnymi, innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi i prezentujące najwyższą jakość. Spośród wszystkich zgłoszonych do konkursu o Złoty Medal Polagry 2007 Agro-Ppremiery Zespół Ekspertów oraz Sąd Konkursowy pod przewodnictwem profesora dr. hab. Erwina Wąsowicza za godne tej nagrody uznał sześć produktów:
1. Sadzarka do cebuli dymki
Kujawska Fabryka Maszyn Rolniczych KRUKOWIAK
Brześć Kujawski
2. Uniwersalny agregat uprawowo siewny ULTIMA
Köckerling GmbH & co.KG
Niemcy
3. Wielofunkcyjne narzędzie uprawowo – pielęgnacyjne
Zakład Produkcyjno-Handlowy Dariusz Klimza
Perzów
4. Modułowy wóz asenizacyjny typ T550
Przedsiębiorstwo Usługowo Produkcyjnego POMOT” Sp. z o.o.
Chojna
5. Ciągnik Valtra N141
VALTRA INC
Finlandia
zgłoszony przez AGCO Sp. z o.o.
Paczków
6. Ciągnik VALTRA T191
VALTRA INC
Finlandia
zgłoszony przez AGCO Sp. z o.o.
Paczków
Oprócz medali, przyznano również specjalne wyróżnienie Acathus Ureus. W konkursie nagradzane są te stoiska, które najlepiej odzwierciedlają strategię marketingową firmy. W czasie targów Polagra Agro-Premiery Kapituła Konkursu pod przewodnictwem prof. Henryka Mruka przyznało jedną nagrodę, która otrzymał:
Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy BEST-PEST
Małgorzata Świętosławska, Jacek Świętosławski SJ Jaworzno,
Projekt i wykonanie stoiska:
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jolanta Szpila Pyskowice.

MS
foto: Alan

SDF baner ciągnik
Amistrar Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.