fbpx
Strona głównaPozostałePierwsze Agro-Premiery za nami

Pierwsze Agro-Premiery za nami

W dniach 23-25 luty na terenie Międzynarodowych Targów w Poznaniu, odbyła się pierwsza edycja Międzynarodowych Targów Mechanizacji Rolnictwa Polagra 2007 Agro-Premiery. N

Agro-Premiery to najmłodsze polskie targi dedykowane sektorowi rolnemu, które powstały jako efekt modernizacji wydarzeń targowych organizowanych przez MTP i wywodzą się bezpośrednio z tradycji znanych na całym świecie targów Polagra-Farm. Pierwsza edycja targów Agro-Premiery zgromadziła 135 wystawców na powierzchni 1 ha. Firmy te zgłosiły do zaprezentowania 47 nowości. Targi zwiedziło około 20 tysięcy osób.
Agro-Premiery to jedna z czterech imprez rolniczych organizowanych przez MTP stworzona po zmianie formuły Polagry Farm zapowiadanej w ubiegłym roku. Kolejna wystawa odbędzie się w czerwcu. Będą to pośrednio powiązane z rolnictwem Targi Ogrodnicze GARDENIA – z jednej strony przeznaczone dla przedstawicieli szeroko rozumianego ogrodnictwa ozdobnego (ogrody przydomowe, parki, tereny zielone, dom, taras, balkon), z drugiej zaś ich odbiorcą są firmy handlowe związane z ogrodnictwem oraz klient końcowy. GARDENIA odbędzie się w Poznaniu 1-3 czerwca 2007.

Uzupełnieniem oferty, jaką MTP przygotowały na życzenie wystawców z branży rolniczej będzie Wystawa Maszyn i Urządzeń Rolniczych ROLTECHNIKA, towarzysząca Ogólnopolskiej Wystawie Bydła Mlecznego, w Opolu-Bierkowicach.Wystawy odbędą się w dniach 7-8 lipca 2007 r.

Kolejnym projektem o profilu rolniczym, kierowanym do właścicieli gospodarstw rolnych, opartych o hodowlę i ogrodnictwo będą Międzynarodowe Targi Hodowli, Ogrodnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich FARMA. Tutaj – tradycyjnie – na przełomie lata i jesieni będzie można zobaczyć najbardziej wartościowe zwierzęta w ramach Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych, zapoznać się z trendami i osiągnięciami ogrodnictwa, a także z ofertą powiatów i gmin w ramach Pawilonu Regionów. Swoją ofertę pokażą również przedsiębiorstwa i instytucje z branży leśnej. Farma odbędzie się w Poznaniu w dniach 28 – 30 września 2007.

Tradycyjnie podczas gali targowej wręczono prestiżowe medale i nagrody. Medalami wyróżnione zostają najlepsze produkty cechujące się nowoczesnymi, innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi i prezentujące najwyższą jakość. Spośród wszystkich zgłoszonych do konkursu o Złoty Medal Polagry 2007 Agro-Ppremiery Zespół Ekspertów oraz Sąd Konkursowy pod przewodnictwem profesora dr. hab. Erwina Wąsowicza za godne tej nagrody uznał sześć produktów:
1. Sadzarka do cebuli dymki
Kujawska Fabryka Maszyn Rolniczych KRUKOWIAK
Brześć Kujawski
2. Uniwersalny agregat uprawowo siewny ULTIMA
Köckerling GmbH & co.KG
Niemcy
3. Wielofunkcyjne narzędzie uprawowo – pielęgnacyjne
Zakład Produkcyjno-Handlowy Dariusz Klimza
Perzów
4. Modułowy wóz asenizacyjny typ T550
Przedsiębiorstwo Usługowo Produkcyjnego POMOT” Sp. z o.o.
Chojna
5. Ciągnik Valtra N141
VALTRA INC
Finlandia
zgłoszony przez AGCO Sp. z o.o.
Paczków
6. Ciągnik VALTRA T191
VALTRA INC
Finlandia
zgłoszony przez AGCO Sp. z o.o.
Paczków
Oprócz medali, przyznano również specjalne wyróżnienie Acathus Ureus. W konkursie nagradzane są te stoiska, które najlepiej odzwierciedlają strategię marketingową firmy. W czasie targów Polagra Agro-Premiery Kapituła Konkursu pod przewodnictwem prof. Henryka Mruka przyznało jedną nagrodę, która otrzymał:
Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy BEST-PEST
Małgorzata Świętosławska, Jacek Świętosławski SJ Jaworzno,
Projekt i wykonanie stoiska:
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jolanta Szpila Pyskowice.

MS
foto: Alan

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.