Pierwsza aplikacja mobilna dla maturzystów

Studenci Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie opracowali pierwszą edukacyjną aplikację mobilną przeznaczoną dla maturzystów. Tablice maturalne z matematyki, fizyki i chemii można bezpłatnie pobrać na telefon komórkowy.

Uczniowie szkół średnich przygotowujący się do matury często podczas nauki korzystają z Tablic Maturalnych. Jednak noszenie ze sobą kilkudziesięciu kartek bywa kłopotliwe. Dlatego postanowiliśmy opracować aplikację mobilną na telefony komórkowe z systemem Android” – mówi Tigran Grigoryan, student SGGW.

Pierwszą jak dotąd aplikację edukacyjną przeznaczoną dla uczniów opracowali Łukasz Szypliński i Tigran Grigoryan, studenci II roku informatyki i ekonometrii na Wydziale Zastosowań Informatyki i Matematyki SGGW w Warszawie.

“Tablice Maturalne to trzy aplikacje zawierające tablice matematyczne, fizyczne i chemiczne. Aby korzystanie z tych aplikacji było wygodne i efektywne, każdą podzieliliśmy na działy. Dzięki temu, dwoma kliknięciami możemy dotrzeć do działu, który nas interesuje” – mówi Łukasz Szypliński.

To nie koniec pomysłów studentów SGGW na projekty wykorzystujące urządzenia mobilne. Prace nad aktualizacją Tablic Maturalnych już trwają. Za kilka dni Łukasz i Tigran wprowadzą do nich opcje kalkulatora. Studenci opracują także aplikacje mobilne zawierające informator dla kandydatów na studia w SGGW, aplikacje współpracujące z portalem społecznościowym Facebook, gdzie zostaną wykorzystane na uczelnianym Fan page’u, aplikacje do lokalizacji i nawigowania na mapie w obrębie kampusu SGGW, czy wreszcie opracowanie mobilnych aplikacji do niektórych elementów wirtualnego dziekanatu, takich jak plan zajęć.
Ścisłą współpracę ze studentami już rozpoczęło Biuro Informacji i Promocji uczelni.

“Umiejętności i pomysły studentów SGGW to doskonałe rozszerzenie projektu już realizowanego na uczelni w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet IV Szkolnictwo wyższe i nauka pt. “Program unowocześniania kształcenia w SGGW dla zapewnienia konkurencyjności oraz wysokiej kompetencji absolwentów” – uważa prof. dr hab. Alojzy Szymański, rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Aby zainstalować Tablice Maturalne na swój telefon, wystarczy odwiedzić internetową stronę SGGW, gdzie w zakładce “Dla kandydatów” umieszczono linki i szczegółową instrukcję http://www.sggw.pl/category/dla-kandydatow/tablice-maturalne

Informacji na temat aplikacji udzielają:
Tigran Grigoryan: +48 790 525 574
Łukasz Szypliński: +48 796 545 257

Wydział Zastosowań Informatyki i Matematyki prowadzi dwa kierunki studiów: Informatykę i Ekonometrię oraz Informatykę. Studia realizowane są w systemie dwustopniowym. Informatyka i Ekonometria: studia I stopnia (licencjackie) oraz studia II stopnia (magisterskie). Informatyka: studia I stopnia (inżynierskie), planowane są studia II stopnia (magisterskie). Obydwa kierunki studiów realizowane są w systemie studiów stacjonarnych (dziennych) i niestacjonarnych (zaocznych).

dr inż. Krzysztof Szwejk
Rzecznik prasowy SGGW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności