Organika-Sarzyna z nowymi produktami

Zakłady Chemiczne “Organika-Sarzyna” S.A. wchodzą w nowy rok odmienione, z nowymi możliwościami, aspiracjami i… produktami.

Zakłady Chemiczne "Organika-Sarzyna" S.A. są największym krajowym producentem środków ochrony roślin w Polsce. Popularność zyskała, przede wszystkim, dzięki znanym wśród rolników Chwastoxom i użytej w nich substancji aktywnej – kwasowi MCPA, którego jest jednym z największych na świecie producentów.

Pomimo wcześniejszych problemów i zawirowań w firmie, w 2014 roku, spółka w końcu zaczęła wychodzić na prostą. Ubiegły rok Organika – Sarzyna podsumowała podczas konferencji w Serocku, 19. grudnia 2014 roku.
A skoro firma zaczęła rozwijać skrzydła, to, idąc za ciosem, stworzono plan na kolejne lata. I jest to zdecydowanie ambitny plan. Mariusz Grelewicz, członek zarządu ds. handlowych uchylił rąbka tajemnicy, przedstawiając jego założenia. W 2015 r. sprzedaż ma być podwojona, podobnie jak liczba przedstawicieli firmy na terenie kraju. Już w ubiegłym roku, jak zwracano uwagę podczas konferencji, całkowita sprzedaż produktów Organiki-Sarzyny zwiększyła się o 27%, a w samej Polsce o 44%. Powód? Wprowadzono nowe produkty, które cieszyły się sporym zainteresowaniem: Agrosar 360SL, Glifoherb 360SL, Faworyt 300 SL i Aplosar 80WG. Na poprawę sytuacji miało też wpływ przejęcie spółki przez Kulczyk Investments.
W 2015 roku wzrost sprzedaży ma sięgnąć 15%, a do 2019 roku – 178%.

W tym roku, na rynek wejdą cztery nowe produkty:

  • Harpun 500 SC – herbicyd na bazie izoproturonu (związek z grupy pochodnych mocznika) przeznaczony do zwalczania miotły zbożowej i niektórych chwastów dwuliściennych w pszenicy ozimej
  • Opal 500 S.C. – herbicyd na bazie chlorotoluronu (związek z grupy pochodnych mocznika) przeznaczony do zwalczania miotły zbożowej i niektórych chwastów dwuliściennych w pszenicy ozimej
  • Ambasador 75 WG – herbicyd na bazie amidosulfuronu (związek z grupy pochodnych sulfonylomocznika) przeznaczony do powschodowego zwalczania chwastów dwuliściennych w pszenicy ozimej
  • Grevitax – stymulator wzrostu zawierający ekstrakt z pestek grejpfruta, przeznaczony do stosowania w uprawach warzyw w gruncie i pod osłonami
     

Organika-Sarzyna do 2019 roku ma zamiar poszerzyć swoją paletę produktów aż o 31 nowych rejestracji w podstawowych uprawach: zbóż, rzepaku, kukurydzy, a także w ochronie upraw pozostałych (buraki, sady, warzywa). Będzie to 19 herbicydów, 7 fungicydów, 3 insektycydy i 2 regulatory wzrostu.

Renata Struzik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności