Nowe ładowarki Pichon: elegancja i funkcjonalność

Pichon przygotował 16 nowych modeli ładowarek. Będzie je można obejrzeć podczas targów Agroshow 2015 w Bednarach.

Z okazji 10-lecia gamy ładowarek marki Pichon, podczas targów Agroshow 2015 zostanie zaprezentowany nowy projekt ładowarki. Od teraz zostanie zaproponowanych 16 modeli od 26 do 60 KM , z osiągniętą wysokością podnoszenia do 4,5 m. Seria ta została stworzona do pracy w gospodarstwach rolnych, robotach publicznych oraz w stadninach.

Nowa gama ładowarek, została opracowana i stworzona w zakładzie produkcyjnym Pichon w Finistere (Bretania) we Francji. Maszyny te to nie tylko elegancja na zewnątrz, ale także specjalnie stworzone zintegrowane 4 typy ochrony użytkowników: ROPS, FOPS, baldachim i kabina. Błotniki w tej serii zostały zaprojektowane w zintegrowany łuk, aby dopasować je w korpus maszyny, utrzymując opływowy kształt ładowarki.
Przeciwwaga z tyłu, która została zintegrowana z podwoziem, zwiększa możliwości ładowania. Szczególną uwagę zwróciliśmy również na ułatwienie dostępu do komory silnika oraz do różnych punktów kontroli i smarowania, przez otwór z boku i z tyłu ładowarki.
Dla większej wygody użytkownika, wnętrze kabiny i dostępność do fotela kierowcy zostały ulepszone. Kierowca ma lepszą widoczność dzięki osłonie tylnej (w kształcie kopuły) wykonanej z żywicy. Tak jak w wersji z baldachimem i kabiną, przednia część dachu ma szklany panel, aby umożliwić użytkownikom śledzenie narzędzi od ziemi do wysokości ich zakresu roboczego.

Wreszcie w wersji teleskopowej, komfort kierowcy został zoptymalizowany za pomocą zintegrowanego joysticka, podłokietnika oraz systemu anty-przechylającego zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Wszystkie 16 modeli są wyposażone w wysoce solidne silniki Caterpillar od pojemności 1.1L do 2.2L.
Nową gamę ładowarek będzie można zobaczyć podczas targów Agroshow: sektor B, droga zwiedz. 2, stoisko nr 194.

Renata Struzik, źródło: Pichon