fbpx
Strona głównaPozostałeNagroda Dobrego Jaja

Nagroda Dobrego Jaja

Zapraszamy na inaugurację rozdania nagród Good Egg Awards, która odbędzie się na Wieży Eiffel’a w Paryżu, 28 kwietnia 2009. N

Nagrodami Good Egg wyróżniane są firmy i organizacje, które korzystają z jaj z chowu bezklatkowego – od kur żyjących w warunkach zbliżonych do naturalnych: z chowu ekologicznego, na wolnym wybiegu lub chowu ściółkowego.

Pomysłodawcą Good Egg Award jest Compassion in World Farming, największa charytatywna organizacja międzynarodowa zajmująca się dobrostanem zwierząt gospodarskich.
,br>Nagrody Good Egg po raz pierwszy zostały wręczone w 2007 roku, aby nagrodzić działania niektórych z najbardziej znanych europejskich firm i instytucji publicznych na rzecz poprawy dobrostanu zwierząt. Zwycięzcami poprzednich edycji są McDonald’s Europe, Unilever, Sainsbury’s, Sodexo, Google (catering dla personelu) a także Parlament Europejski. Polskim laureatem nagrody w 2007 roku została firma Tast, prowadząca produkcję w zakresie cukiernictwa, piekarnictwa i gastronomii, a w 2008 roku nagrody otrzymali: sieć delikatesów ze zdrową żywnością Organic Farma Zdrowia i firma Biohurt, zajmująca się dystrybucją i cateringiem certyfikowanej żywności ekologicznej. Dzięki polityce przyjętej przez dotychczas nagradzane firmy i instytucje rocznie poprawia się los ponad 15 milionów kur.

E.G.na podst. OTOZ Animals

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.