Na rower – z oponami Michelin

Czas wiosennych wycieczek rowerowych już się zaczął. Tym, którzy potrzebuja wymiany wysłużonego, zeszłorocznego ogumienia, Michelin proponuje najnowszą linię opon dla rowerów górskich z serii Wild.

W tym roku zima była wyjątkowo długa i porządnie dała się we znaki rowerzystom, co najchętniej przyznają ci, którzy próbowali poruszać się po mieście po nieodśnieżanych ścieżkach rowerowych. Wraz z początkiem wiosny warto krytycznie spojrzeć na stan ogumienia. Po trudach zeszłego sezonu pozostawia ono zapewne wiele do życzenia.

Ogromne znaczenie ma szerokość opony. Im szersza, masywniejsza opona, tym większa jej odporność, zarazem jednak większy opór toczenia. Szeroka opona to propozycja dla miłośników agresywnej jazdy po trudnym podłożu. Natomiast opona wąska, jeśli podłoże jest twarde, zapewni nam większą szybkość przy mniejszym włożonym wysiłku. Powinniśmy też zastanowić się, czy potrzebujemy bieżnika do podłoża suchego, skalistego, błotnistego, czy mieszanego.

Michelin w nowej serii Wild przygotował zróżnicowane modele opon, o charakterystyce optymalnej dla poszczególnych rodzajów użytkowania.
Model WildRace’R przeznaczony jest do podłoża ubitego, WildGrip’R do podłoża mieszanego, WildRock’R jest pierwszą oponą zaprojektowaną dla uzyskiwania najlepszych osiągów na dwóch najbardziej wymagających typach podłoża: błotnistym oraz skalistym. WildDig’R jest oponą przeznaczoną specjalnie do wyczynowych zjazdów po błotnistych stokach – opartą na najnowszej technologii zjazdowej Michelin (Descent Technology), która czerpie szeroko z doświadczeń motocrossowych firmy. Dla tych jednak, którzy najczęściej poruszają się po zwykłych drogach, Michelin przygotował oponę przeznaczoną do jazdy drogowej WildRun’R.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności