Medax Top zarejestrowany

W dniu 8 marca 2011 r. zarejestrowany został nowy regulator wzrostu w zbożach, preparat Medax Top firmy BASF. Produkt ten był prezentowany podczas styczniowego spotkania BASF z dziennikarzami, a informację o nowym produkcie przekazywaliśmy w styczniowo-lutowym wydaniu Wiadomości Rolniczych Polska oraz na naszej stronie www.wrp.pl

Dla zapewnienia wysokiej wydajności produkcji pszenicy oraz innych zbóż konieczne jeststosowanie preparatów regulujących ich wzrost. Wyleganie zboża może spowodować nawet do 40% strat w plonie przy jednoczesnym znacznym obniżeniu jakości ziarna. Zastosowanie preparatu Medax Top wzmacnia stabilność roślin. Tylko rośliny rosnącew pozycji pionowej – aż do stadium dojrzałości – są w stanie zapewnić prawidłowy transportwody i substancji odżywczych z gleby do kłosów. Dodatkowo Medax Top wpływa intensywnie na rozwój korzeni. W połączeniu z działaniem zapobiegającym wyleganiu wywiera topozytywny wpływ na wysokość uzyskanego plonu i pozwala w pełni wykorzystać potencjałplonowania roślin.

Medax Top może być stosowany niezależnie od panujących warunków atmosferycznych, prowadząc nawet przy złej pogodzie (niskie temperatury, zachmurzenie) do uzyskania równomiernego ograniczenia wysokości łanu.

Medax Top oddziałuje systemicznie i zapobiegawczo. Substancje czynne preparatu to prohexadion 50 g/l oraz chlorek mepikwatu 300 g/l. Podobnie jak w uprawach rzepaku, chlorek mepikwatu działa jako regulator wzrostu, redukując wysokość źdźbeł, jednocześnie zwiększając rozmiar komórek źdźbła. Wzmocnienie systemu korzeniowego oraz zwiększenie odporności źdźbła na wyleganie poprawia zdolność roślin do wytworzenia plonu. Badanie systemu korzeniowego przeprowadzano metodą tensometryczną, mierząc siłę potrzebną do wyrwania określonej ilości roślin z gleby. Rośliny poddane doświadczeniu potrzebowały o 30% większej siły niż rośliny w kontroli.
Medax Top można stosować w pszenicy od początku wzrostu źdźbła lub w fazie liścia flagowego, oraz w pszenżycie w fazie liścia flagowego. Zalecana dawka wynosi 0,8 – 1,25 l/ha Medax Top nie wymaga dodatku adiuwantu.

Główne zalety preparatu to:

  • wzmocnienie, pogrubienie i skrócenie źdźbła,
  • silny wpływ na rozwój systemu korzeniowego,
  • szybkie i długotrwałe działanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności