Marek Mrówczyński nowym dyrektorem IOR w Poznaniu

Jak dowiedziała się redakcja portalu wrp, z dniem 1 lutego 2007 nowym dyrektorem Instytutu Ochrony Roślin w Poznaniu, został doc. dr hab. Marek Mrówczyński – na zdjęciu, podczas badań na polu rzepaku ozimego wiosną 2005 roku, trzymający żółty pojemnik.

Dyrektora wyłoniono w drodze konkursu, który odbył się w styczniu br.. Następnie w dniu 31 stycznia 2007 wicepremier i minister rolnictwa Andrzej Lepper oficjalnie powołał doc. dr hab. Marka Mrówczyńskiego na funkcję dyrektora IOR w Poznaniu, sprawowaną od 1 lutego 2007 r.
Doc. Marek Mrówczyński dotychczas pracował w Zakładzie Entomologii IOR Poznań. Jest uznanym i cenionym specjalistą od entomologii i integrowanej ochrony roślin. Swoją pracę naukową głównie poświęca badaniom nad szkodnikami rzepaku, ziemniaków i roślin strączkowych. Bardzo często uczestniczy w seminariach i konferencjach poświęconych zagadnieniom związanym z ochroną roślin w całej Polsce. Chętnie też publikuje a łamach czasopism branżowych. Jest również jednym ze współpracowników wydawnictwa Wiadomości Rolnicze Polska. Wielokrotnie publikował na łamach naszego miesięcznika specjalistyczne artykuły, wraz ze swoim zespołem naukowców z IOR.

Marcin Simiński
Wrp.pl.
foto: IOR