Lokalny rynek dobrego produktu

Lubuska Izba Rolnicza zakończyła cykl szkoleń nt. Sprzedaży bezpośredniej w gospodarstwie rolnym oraz działalności marginalnej, lokalnej i ograniczonej (MOL)”. Chęć bezpośredniej sprzedaży produktów wytwarzanych w gospodarstwie, bez udziału pośredników i przejmowanej przez nich marży handlowej przyciągnęła liczne grono słuchaczy.”

Przeszkolono łącznie 250 osób we wszystkich powiatach. Uczestnicy otrzymali materiały szkoleniowe, a ponadto podczas szkoleń mogli skorzystać z fachowej porady przedstawicieli Powiatowego Inspektoratu Weterynarii oraz osób zajmujących się sprzedażą bezpośrednią i działalnością MOL na terenie, gdzie odbywały się szkolenia.
Dzięki wspieraniu istniejących i tworzeniu małych firm, poza lub w ścisłym otoczeniu rolnictwa, rodzi się szansa dla mieszkańców wsi niezwiązanych bezpośrednio z działalnością rolniczą na pracę blisko miejsca zamieszkania. A dla rolników możliwość uzyskiwania dodatkowych dochodów w ramach uruchamianej działalności na małą skalę poza rolnictwem: w usługach, agroturystyce, a ostatnio także w zakresie przetwórstwa surowców rolniczych i sprzedaży bezpośredniej produktów rolniczych.
Celem projektu było wsparcie modernizacji sektora rolno-spożywczego i rozwoju obszarów wiejskich poprzez przekazywanie informacji na temat dobrych praktyk. Projekt miał za zadanie wpłynąć na wzmocnienie i wspomaganie rozwoju gospodarczego wsi poprzez poszukiwanie alternatywnych możliwości dochodu dla działalności rolniczej.
Podczas szkoleń uczestnicy zapoznali się z zagadnieniami związanymi ze sprzedażą bezpośrednią i zasadami prowadzenia działalności MOL zgodnie z wymaganiami sanitarno-higienicznymi, informacjami nt. produktów lokalnych, tradycyjnych i regionalnych oraz możliwości ich sprzedaży. Szkolenia kończyły przykłady dobrych praktyk sprzedaży bezpośredniej i działalności MOL, które funkcjonują na terenie naszego województwa. Na zakończenie uczestnicy otrzymali certyfikaty ukończenia szkolenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności