Lepper zwycięzcą I rundy na najlepszego ministra rolnictwa!

Polscy rolnicy nie lubią swoich ministrów. Aż 33% głosujących stwierdziło, że żaden z dotychczasowych ministrów nie odpowiadał ich aspiracjom. Polski Portal Mleczarski Mleczarstwo.com właśnie zakończył pierwszy etap sondażu na najlepszego ministra rolnictwa wolnej Polski. Na liście umieszono 14 byłych ministrów.

Użytkownicy mogli zagłosować na jednego z ministrów, którego uważali za najlepszego, albo nie glosować na żadnego. Z jednego komputera można było glosować tylko jeden raz. Właśnie oddano 1000 głosów. W ten sposób zakończono 1 etap sondażu. Użytkownicy portalu za najlepszego ministra uważają Andrzeja Leppera, – 22% głosów, następnie Wojciecha Olejniczaka 13% głosów oraz Jarosława Kalinowskiego 12% głosów. Pozostałe osoby nie odegrały istotnej roli w sondażu. Zdobywając maksymalnie do 3 % głosów. Wyniki sondażu przedstawione są na wykresie i w tabeli.

Wyniku sondażu na najpopularniejszego ministra rolnictwa:
Nazwisko i imię  liczba głosów głosy w %
Żaden 330 33%
Andrzej Lepper 218 22%
Olejniczak Wojciech 136 13%
Kalinowski Jarosław 121 12%
Balazs Artur 32 3%
Janowski Gabriel 32 3%
Mojzesowicz Wojciech 28 3%
Jurgiel Krzysztof 26 3%
Jagieliński Roman 22 2%
Tański Adam 16 2%
Śmietanko Andrzej 16 2%
Pilarczyk Jerzy 12 1%
Janiszewski Jacek 8 1%
Janicki Czesław 3 0%
Byliński Janusz 0 0%
Razem 1000 100%

W drugiej rundzie internauci będą mieli do wyboru tylko Leppera, Olejniczaka, Kalinowskiego, oraz obecnego ministra Sawickiego. Będą oczywiście mogli także wskazać opcję żaden. Drugi etap ma na celu zlikwidowania rozproszenia głosów i wskazanie najlepszego ministra. Zabieg ten może spowodować przetasowania w rankingu. W I etapie nie uwzględniono ministra Sawickiego, ponieważ co dopiero objął tekę. W chwili obecnej, ponieważ upłynął już pewien okres czasu, można oczekiwać pierwszych wyważonych sądów na jego temat.

Źródło: Michał Sznajder
Redaktor Naczelny
www.mleczarstwo.com
Polski Portal Mleczarski
foto: Wrp.pl