Lancia Delta w mundurach polskiej Policji

Bardzo szybkie, nowoczesne, luksusowe i… oznakowane Lancie Delta z wideo-rejestratorami trafiły właśnie w ręce warmińsko – mazurskich policjantów. Najnowsze radiowozy mają przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drogach tego regionu Polski.

Sześć sztuk Lancii Delta w wersji Oro ze 190-konnym turbodieslem 1.9 Twinturbo MultiJet pod maską – to najnowszy sprzęt jaki otrzymali funkcjonariusze policji Warmii i Mazur. Każdy z tych samochodów ma zamontowany wideo-rejestrator oraz zestaw komputerowy z drukarką i oprogramowaniem. Dodatkowym wyposażeniem pojazdów są tablice świetlne służące do wysyłania poleceń typu JEDŹ ZA MNĄ”, “STOP POLICJA”, które umieszczone są za tylną szybą pojazdów.
To radiowozy przygotowane na każdą okazję. Lancie Delta będą mogły rejestrować prędkość aut jadących przed, jak i za oznakowanym radiowozem. Dodatkowo policjanci będą nagrywać inne wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu drogowego – niezapięte pasy, rozmowa przez telefon komórkowy, jazda bez świateł itp.
Także to co jest sercem policyjnej Delty zasługuje na szczególną uwagę. Cecha charakterystyczna doładowanego silnika 1.9 Twinturbo MultiJet to przede wszystkim zastosowanie dwóch turbosprężarek – jednej kompaktowej, o niewielkiej bezwładności, dla zapewnienie szybkiej i dynamicznej reakcji już przy niskich obrotach oraz drugiej, o większych rozmiarach, dla zapewnienia bardzo wysokiej mocy. Rozwiązanie to umożliwia znakomite osiągi, czego dowodem jest moc maksymalna 190 KM i maksymalny moment obrotowy 400 Nm przy 2000 obr./min. Należy też podkreślić, że wysoki współczynnik mocy (około 100 KM/litr), to wartość zarezerwowana dla silników benzynowych o wybitnie sportowym zacięciu. Jeszcze bardziej interesującą cechą jest dostępność momentu obrotowego o wartości aż 300 Nm już przy 1250 obr./min. Przekłada się to na szybką reakcję silnika na każde żądanie kierowcy – przyspieszenie od zera do 100 km/h trwa 7,9 s. Prędkość maksymalna – 222 km/h. Mówiąc wprost taki radiowóz to postrach piratów drogowych.
Źródło: Fiat Auto Poland

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności