KUHN na ZIELONYM AGRO SHOW 2011

Firma KUHN rozszerza ofertę kosiarek dyskowych o nowy zawieszany model o szerokości roboczej 2.67 m: kosiarkę GMD 2810 LIFT-CONTROL®. Maszyna zostanie zaprezentowana podczas ZIELONEGO AGRO SHOW w Kąkolewie, w gminie Grodzisk Wielkopolski, woj.wielkopolskie, w dniach 21 i 22 maja br.

Kosiarka jest uzupełnieniem linii kosiarek z hydropneumatycznym zawieszeniem belki tnącej LiftControl® reprezentowanej przez modele: GMD 3110 (3,10 m), GMD 3510 (3,51 m), GMD 4010 (3,95 m) oraz GMD 4410 (4,35 m).

Kosiarka GMD 2810 posiada wszystkie rozwiązania charakterystyczne dla serii LIFT-CONTROL®, które cieszą się dużym uznaniem pośród użytkowników tych maszyn, między innymi:
– Równoległoboczny mechanizm zawieszenia pozwalający na bardzo dokładne kopiowanie nierówności terenu i równomierne koszenie na całej szerokości roboczej maszyny
– Hydropneumatyczny system zawieszenia belki tnącej LIFT CONTROL® pozwalający na precyzyjną regulację nacisku belki tnącej na podłoże, a tym samym umożliwiający pracę z dużą prędkością niezależnie od ukształtowania terenu
– Zabezpieczenie zespołu koszącego NON-STOP poprzez mechanizm odchylający belkę tnącą w momencie natrafienia na znaczną przeszkodę i jej automatyczny powrót do pozycji roboczej po ominięciu przeszkody
– Wbudowany siłownik hydrauliczny umożliwiający niezależne uniesienie belki tnącej podczas manewrów na uwrociach, bez używania podnośnika hydraulicznego ciągnika.

Kosiarka, podobnie jak większe modele została wyposażona w belkę tnącą nowej generacji OPTIDISC®. Najważniejsze zalety nowej generacji belek tnacych OPTIDISC®:
– Różne odległości między osiami napędu dysków tnących: zwiększona przestrzeń między dyskami zbieżnymi, aby masa roślinna była wydajniej przemieszczana do tyłu kosiarki oraz zmniejszona przestrzeń pomiędzy dyskami rozbieżnymi, zapewniająca lepszą jakość koszenia krótszych roślin
– Koła zębate o dużej średnicy są bardziej odporne na siły działające podczas intensywnej pracy
– System PROTECTADRIVE® zabezpieczający elementy napędu belki tnącej w momencie najechania na bardzo agresywną przeszkodę.

Wysoka jakość koszenia
W tej nowej belce tnącej odległość pomiędzy punktami centralnymi dysków zbieżnych i rozbieżnych jest różna:
W punkcie rozbieżnym dysków tnących, odległość między nimi jest mniejsza, co zapewnia dokładniejsze pokrywanie się obszarów roboczych noży ilepszą jakość koszenia, szczególnie wprzypadku rzadkiej ikrótkiej darni.
W punkcie zbieżnym dysków tnących, odległość między nimi jest większa, co zapewnia więcej miejsca dla przemieszczającego się do tyłu maszyny pokosu. Rośliny są szybko odrzucane poza obszar cięcia, co wpływa na poprawę jakości koszenia.

Foto1: Płaska konstrukcja belki tnącej zapewnia równe koszenie na całej szerokości roboczej.

Niezawodność
Dyski tnące są napędzane za pośrednictwem mocnych kół zębatych o dużej średnicy, których zęby współpracują na dużym obszarze, gwarantując niezawodny przekaz mocy i dużą odporność na uderzenia w momencie natrafienia dysku na przeszkodę.

PROTECTADRIVE®
Podczas sianokosów liczy się każda zaoszczędzona minuta: dzięki zastosowaniu odpowiedniego przewężenia na wałku napędowym dysku tnącego, wprzypadku gwałtownego uderzenia belki tnącej wprzeszkodę, jest on ścinany bezpośrednio nad łożyskiem inastępuje oddzielenie całego modułu. Rozwiązanie to skutecznie chroni koła zębate belki tnącej.
Znaczna oszczędność kosztów: wczasie krótszym niż 15minut można przywrócić kosiarkę do pracy bardzo niskim kosztem!

Minimalne wymagania serwisowe
OPTIDISC® to pierwsza w pełni bezobsługową belkę tnącą na rynku!
Dzięki specjalnemu procesowi produkcji oraz wykorzystaniu oleju najwyższej jakości, powstała belka tnąca nie wymagająca wymiany oleju w przekładni.

Kolejne ciekawe rozwiązanie: płozy są mocowane z przodu za pomocą zatrzasku i dokręcone z tyłu belki tnącej za pomocą pojedynczych śrub. Ulepszenie w znaczny sposób ułatwiające działania serwisowe!
Źródło: KUHN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności