Krajowy Program Wsparcia Pszczelarstwa – ważne zmiany od 1.08.2020

Pszczoły

W związku ze zmianą zapisu w Krajowym Programie Wsparcia Pszczelarstwa, od dnia 1 sierpnia 2020 r. obowiązują zmienione Warunki udziału w mechanizmie „Wsparcie rynku produktów pszczelich” na lata 2020-2022.

Zmiany w warunkach dotyczą wydłużenia terminu rozliczania projektów składanych przez beneficjentów wyłącznie w ramach działania „Zakup pszczół” do dnia 31 sierpnia 2020 r. dla roku pszczelarskiego 2020 – informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Jak ustaliliśmy w Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi planuje wprowadzić kolejne zmiany w Krajowym Programie Wsparcia Pszczelarstwa na lata 2020 – 2022.  Ich celem jest umożliwienie  umożliwieniu refundacji kosztów zakupu elektryzatorów (pastuchów elektrycznych) oraz lokalizatorów GPS uli, w ramach ,,Działania ułatwienie prowadzenia gospodarki wędrownej’’.

Resort rolnictwa zakłada , że  wprowadzona zmiana przyczyni się do lepszej ochrony pasiek wędrownych.  Obecnie bowiem odnotowuje się coraz więcej ataków dzikiej zwierzyny na pasieki oraz coraz częstsze kradzieże uli, w szczególności w przypadku pasiek prowadzących gospodarkę wędrowną.

Krzesimir Drozd

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności