Kolejne powiększenie MLEKPOLU

Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL znowu większa. Walne Zebranie Członków MLEKPOL-u prawie jednogłośnie podjęło uchwałę o przyłączeniu Rolniczej Spółdzielni Mleczarskiej z Radomia. To już drugie połączeniu MLEKPOLU w tym roku. N

Białystok, 24 lipca 2008

24 lipca br. Walne Zebranie Przedstawicieli Spółdzielni Mleczarskiej MLEKPOL prawie jednogłośnie podjęło uchwałę o połączeniu na zasadzie prawa spółdzielczego z Rolniczą Spółdzielnią Mleczarską z Radomia. Tym samym dotychczasowi członkowie RSM Rolmlecz staną się członkami SM Mlekpol. Połączenie nastąpi z dniem 30 września br. Rolmecz dziennie przerabia 380 tys. litrów mleka w trzech zakładach: w Radomiu, Zwoleniu i Gorzowie Wielkopolskim. W 2007 roku spółdzielnia skupiła 129 mln litrów mleka od 2300 producentów surowca.

Połączenie daje korzyści obu spółdzielniom. MLEKPOL logistycznie będzie bliżej klientów w dużych aglomeracjach miejskich. Natomiast Rolmlecz zyska pod względem rozwoju technicznego i technologicznego, rolnicy stając się członkami największej polskiej spółdzielni mleczarskiej zyskają przede wszystkim znacznie wyższe ceny za produkowane mleko oraz możliwość rozwoju swojego zakładu i gospodarstw.

Dzięki połączeniu z Rolmleczem, Mlekpol rozrósł się o kolejne trzy zakłady i od 30 września prowadzić będzie produkcję w macierzystym Grajewie oraz zakładach w  Kolnie, Mrągowie, Sejnach, Augustowie, Zambrowie, Bydgoszczy, Sokółce, Dąbrowie Białostockiej, Radomiu, Zwoleniu i Gorzowie Wielkopolskim.

Przejęcie Rolmleczu to druga fuzja, jaką w tym roku przeprowadził Mlekpol. Przypomnijmy, ze 30 kwietnia przyłączył na zasadzie prawa spółdzielczego sokólski Somlek.

MLEKPOL jest producentem znanych i cenionych przez konsumentów marek Łaciate i Milko. Najnowsza marką spółdzielni jest Mazurski Smak – grupa świeżych produktów mlecznych –  twarogów, śmietany, mleka i masła.MLEKPOL dzienny przerób mleka to 3,2 mln litrów. W 2007 roku grajewska spółdzielnia skupiłam 913 kmln, litrów mleka. Przychody Mlekpolu ze sprzedaży za 2007 rok wyniosły prawie 1,8 mln. zł.

Na zdjęciu Prezes SM Mlekpol Edmund Borawski ( z prawej) i Prezes RSM Rolmlecz Jerzy Spych.

Alan