KFPZ apeluje

W tym roku żniwa są znacznie opóźnione, a na dodatek pogoda w wielu rejonach kraju nie pozwala na ich sprawny przebieg. Wiadomo również, że ze względu na kapryśną aurę, jaka występowała szczególnie w końcowym okresie wegetacji zbóż, ich jakość nie będzie najlepsza. Krajowa Federacja Producentów Zbóż apeluje w związku z tym do podmiotów skupowych o obniżenie parametrów zbóż konsumpcyjnych i paszowych w skupie”, a do premiera i ministra rolnictwa “o wprowadzenie zakupów na odbudowę zapasów strategicznych kraju.””

W oparciu o informacje rynkowe, apelujemy do podmiotów skupowych także o stosowanie rozsądnych cen. W przeciwnym wypadku dojdzie do gwałtownego załamania opłacalności produkcji zbóż w Polsce, a tym samym spadku produkcji w kolejnych latach, co z pewnością przełoży się na wzrost cen. – mówi Rafał Mładanowicz, szef KFPZ.
Zdaniem Federacji załamanie opłacalności tego kierunku produkcji może znacząco pogłębić recesję w polskiej, gospodarce, wobec ogromnej siły nabywczej rolnictwa. Jednocześnie doprowadzić może w dalszej kolejności do powtórki załamania się rynku mięsa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności