HaGe Polska

Od początku 2007 roku trwa w Polsce proces konsolidacji trzech firm z branży rolnej: DLG Polska, Vitfoss i Raiffpol. Proces konsolidacji oznacza w pierwszej kolejności przekształcenie nazwy firmy Raiffpol w HaGe Polska. Celem jest stworzenie silnej grupy działającej na rynku rolnym, wykorzystując potencjał podległych wytwórni pasz oraz szeroką sieć dystrybucji zbóż, nasion, środków ochrony roślin, nawozów oraz paliw. Na zdjęciu Bernth – Ole Krebs, prezes HaGe Polska.

Konsolidacja firm jest wyrazem przemyślanej strategii Raiffeisen HaGe Nord AG, wyłącznego udziałowca nowego podmiotu. Proces łączenia rozpoczął się od zmiany w kwietnia 2007 r. nazwy firmy Raiffpol na HaGe Polska Sp. z o.o. oraz siedziby na Osielsko k/Bydgoszczy. Następnym krokiem będzie przyłączenie pozostałych firm i stworzenie jednolitej struktury organizacyjnej.

Raiffpol i Vitfoss to uznani producenci mieszanek pełnoporcjowych i uzupełniających dla drobiu i trzody chlewnej. Spółka Raiffpol prężnie rozwija również inny obszar swojej działalności – dystrybucję środków do produkcji rolnej oraz handel zbożami i rzepakiem. Natomiast trzecia z firm, DLG Polska to jeden z największych w Polsce dystrybutorów materiału siewnego, środków ochrony roślin oraz nawozów, a także zbóż, kukurydzy i rzepaku.

Międzynarodowe doświadczenia firm ułatwią dostęp do nowoczesnych technologii, wysokiej jakości produktów oraz stworzą szerokie możliwości korzystnych zakupów. Dla klientów firmy oznacza to również dostęp do szerszego asortymentu produktów oraz usług świadczonych przez większe grono specjalistów z zakresu uprawy roślin i hodowli zwierząt.

W najbliższych 3 latach HaGe Polska planuje realizację inwestycji o wartości 35 milionów zł, dzięki którym zwiększy się potencjał produkcyjny i logistyczny firmy. To ambitne zadanie dla przyszłego lidera na polskim rynku rolnym.

źródło:Agnieszka Wiśniewska
Vitfoss Sp. z o.o.
opr. MS

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj